Dozuki přinese manuály na smartphony a tablety

V průběhu týdne odhalil první verzi svého webu nový startup nazvaný Dozuki. Jméno je inspirováno japonskou pilou a tvůrci nové služby chtějí společnostem nabídnout jednoduchá řešení pro tvorbu digitálních manuálů pro iPhony či iPady s online dostupností.

Dozuki je podle zakladatelů speciální japonská pila, která, pokud táhnete k sobě, velmi dobře řeže. Zádrhel je v tom, že pokud tlačíte od sebe, maximálně jí vylámete zuby, pokud za ni vezmete dostatečně ostře. Zakladatelé nové služby přirovnávají svoji specializaci na digitální manuály k této pile. Máte-li ty správné informace (že je třeba táhnout k sobě), dokážete divy (řezat!), nemáte-li je, nedokážete buď vůbec nic, nebo bude vaše snažení dokonce kontraproduktivní (zničíte si pilu).

Dozuki bude poskytovat nástoje pro tvorbu a online publikování brandovaných digitálních manuálů. První výhodou platformy Dozuki má být to, že všechny manuály budou moci obsahovat multimediální prvky jako videa či odkazy na web. Druhou slibovanou výhodou zase je, že bude k dispozici celá řada různých “módů”. Od veřejností upravovatelných wiki, přes veřejné ale s výjimkou tvůrců needitovatelné manuály, až po manuály, které veřejnost vůbec neuvidí, protože budou určené jen pro omezenou skupinu osob uvnitř společnosti, například specializovanou technickou podporu.

Startup prozatím přijímá přihlášky do uzavřeného betatestování, které začne později tento rok. Do konce roku by pak měla být spuštěna i ostrá podoba služby. Obchodní model je naplánován jako pravidelné měsíční poplatky za poskytovanou službu odstupňované podle zpřístupněných funkcí od 100 dolarů měsíčně výš.

Via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Michal Hanus: Prodat AdInternet lidem z Agrofertu nebyla legrace, pomohla nám izraelská škola

Investiční fond Chenen, který založili Michal Hanus, Pavel Šťovíček a David Dvořák před osmi lety po velkolepém prodeji Logosu, si připsal další úspěch. Vydavatelství Mafra koupilo službu AdInternet. „Od začátku jsme počítali s tím, že Mafra může být jedním z potenciálních zájemců, kterým jsme službu stavěli do určité míry na tělo,“ říká k tomu Michal Hanus.