Do StarCube se hlásí 45 týmů z 15 zemí

Přihlašování do brněnského akcelerátoru StarCube bylo poprvé otevřeno i zahraničním týmům a zájem projevily i týmy z Itálie, Jordánska, Číny, Arménie, Palestiny, Ruska nebo Maďarska. Registrace přijímalo Jihomoravské inovační centrum do neděle 20. ledna a jak už to tak bývá, více než polovina přihlášek dorazila v posledním týdnu.

Program se letos uskuteční kompletně v angličtině a poprvé také organizátoři omezili možnost přihlášení pouze na týmy, nemohli se tedy jako dříve přihlašovat jednotlivci, kteří se chtěli k některému z týmů přidat.

Všichni přihlášení nyní do středy 23. ledna dodají podrobné životopisy i detailnější byznys plány, na začátku února je pak čeká výběrový víkend StarCube Jam. Rozhodnutí o přijetí do tříměsíčního programu bude vybraným týmům oznámeno do 6. února. Samotný program akcelerátoru odstartuje 19. února několikadenním bootcampem a vyvrcholí 15. května závěrečnou StarCube show s vyhlášením vítězů.

Do uplynulých čtyř běhů StarCube se přihlásilo již více než 500 zájemců a program pomohl nastartovat 36 týmů s vlastními projekty, ze kterých vzniklo 11 firem. Tyto firmy vytvořily přes 70 nových pracovních míst a šest z nich získalo investici v souhrnné hodnotě milion dolarů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Code.org: Mark, Bill a další o tom, proč byste se měli naučit programovat

Každý by se měl naučit programovat, protože programování vás naučí přemýšlet. Americká nezisková organizace Code.org se s pomocí Marka Zuckerberga, Billa Gatese, Jacka Dorseyeho, Gabea Newella, nebo také třeba will.i.ama a mnoha dalších snaží pozvednout úroveň výuky programování a samozřejmě také zájem o programování obecně. Tohle video je opět naprosto boží a must see záležitost!