Do Prahy již počtvrté přichází Seedstars, prestižní soutěž o investici milion dolarů

Seedstars World, největší startupová soutěž pro rozvíjející se a rychle rostoucí trhy již potřetí přichází do České republiky. S podporou lokální pobočky Microsoftu Seedstars 6. září pořádá dynamický pitch event.

Vybrané firmy do pitche na Seedstars Prague musí být mladší než dva roky s investicemi nižšími než 500 tisíc dolarů a vybudovaným minimum viable productem, ideálně s již existující trakcí. Team Seedstars pak hodnotí další doplňující kritérium – regionální a globální škálovatelnost startupu.

Se silnou podporou mezinárodních partnerů jako Merck, SPECo, Enel nebo Continentel (mezi jinými), hledají organizátoři soutěže chytré startupy adresující regionální problémy a vyvíjející profitabilní a udržitelné produkty pro globální trh.

Přihlášky jsou otevřeny do 1. září, startupy se musí registrovat na https://seedsta.rs/prague18_apply. Tým Seedstars pak vybere 12 nejlepších seed-stage startupů, aby v Praze pitchovali na lokálním finále o příležitost účastnit se Seedstars Summit, který se každoročně odehrává ve Švýcarsku.

Vybrané startupy do regionálního finále budou mít pěti minutový pitch v angličtině před porotou složenou z lokálních startupových „těžkých vah“. Zástupci veřejnosti jsou vítání na účasti finále – s nutností registrace na zmiňovaných webových stránkách.

„Seedstars World je platforma propojující investory s další generací podnikatelů. Protože jde již o čtvrtý ročník, kdy soutěž organizujeme v Praze, sázky jsou vysoké a jsme velmi nadšeni. V tomhle ekosystému jsme více než tři roky a víme, že v Česku jsou firmy vyrábějící vysoce kvalitní produkty. Hledáme tu nejlepší a vezmeme ji sebou do Švýcarska v roce 2019!“ uvedl Agahuseyn Ahmadov, regionální manažer pro CEE Seedstaru.

Za účelem poskytnutí této příležitosti místním podnikatelům a za účelem dosažení co nejlepšího úspěchu společnost Seedstars úzce spolupracuje s Itaca Business Incubator, který letos tuto iniciativu zastupuje.

Cílem Seedstars je zaměřit pozornost na podnikatele z rozvíjejících se trhů, a to zejména těch, které hledají řešení odpovídající cílům OSN pro udržitelný rozvoj. Seedstars World funguje ve více než 65 zemích, kde hledá nejvíc inovativní startupy a poskytuje jim příležitost vyhrát až jeden milion dolarů a možnost networkingu s investory a mentory z celého světa na globálním Seedstars Summitu ve Švýcarsku. Předcházející účastníci dohromady získali investice více než 92 milionů dolarů, čímž poskytli zaměstnání více něž 2100 zaměstnancům po celém světě.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Deník českého social gaming developera: Jak monetizovat

V naší sesterské společnosti Falanxia vyvíjíme již pěknou řádku měsíců jednu z prvních velkých sociálních Facebook her v regionu - virtuální bar Bzoonk Bar. Rozhodli jsme se, že je na čase podělit se o zajímavé detaily formou neškodného a snad i přínosného selfproma. V první části na téma product placementu, reklamy a prodeje virtuálního zboží.
Přečtěte si více

Ve sklepě s Milošem Endrlem

Počet 300 tisíc denních uživatelů aplikace Pool Live Tour na Facebooku a vysoce nadprůměrných 85 procent těch, kdo jí povolí přístup ke svému profilu, dělají ze společnosti Geewa Miloše Endrleho lídra českého herního trhu. Není divu, že v současnosti aktivně vyjednává s investory o druhém kole investic.