Soutěž udržitelných inovací PowerUp! otevřela přihlášky pro české projekty

Snižování nákladů na vytápění budov použitím solární energie, tepelných pump a patentovaného tepelného výměníku, nebo projekt, jenž umožní snížit spotřebu energie chladících zařízení. O tom všem a mnohém dalším byl loňský ročník soutěže PowerUp!, na níž i letos mohou soutěžící získat investici až ve výši 4 milionů korun.

Soutěž PowerUp! pořádá organizace InnoEnergy a účastníci budou mít možnost využít znalostí v oblasti vývoje a ochrany produktu, jeho následného vstupu na trh a počáteční fáze financování. Jedná se o největší evropskou startupovou soutěž tohoto druhu, která tak láká všechny projekty zabývající se udržitelnou energií a zelenými technologiemi.

„Soutěž PowerUp! umožňuje uchazečům představit své nápady, o nichž by jinak nebylo slyšet. Vítězné technologie a další realizovatelné nápady přispějí k ochraně životního prostředí a na základě následného obchodního využití mohou s pomocí InnoEnergy nabýt globálních rozměrů,“ říká Jakub Miler, CEO InnoEnergy pro Polsko.

powerup-green

Příjem přihlášek do soutěže PowerUp! pro účastníky z 23 zemí ze střední, východní a jihovýchodní Evropy již odstartoval. Úspěšní uchazeči pak získají finanční prémii a přístup k prestižnímu akcelerátoru InnoEnergy Highway, což jim umožní přetvořit své kreativní nápady v realitu.

Tvůrci udržitelných inovací za první místo obdrží finanční odměnu ve výši v přepočtu 520 000 Kč, dvě další místa jsou ohodnocena částkami 260 000 Kč a 130 000 Kč. Účastníkům bude navíc umožněno oslovit 150 největších partnerů v sektoru, což jim usnadní vstup na globální trh.

Velkému finále v Budapešti a patnácti regionálním kolům budou předcházet intenzivní workshopy. Týmy budou mít příležitost detailně pracovat na jednotlivých projektech a představit je expertům a investorům. Díky těmto setkáním dostanou účastníci neopakovatelnou šanci navázat osobní kontakty, zviditelnit své projekty mediálně a přispět k rostoucí pozici udržitelné energetiky na trhu v regionu střední a východní Evropy.

Zájemci, kteří se chtějí zapojit do soutěže, musí do 11. září 2017 předložit projekt z oblasti udržitelných energií, vytvořit tým, mít vyrobený prototyp a vyplnit přihlášku na webových stránkách soutěže www.powerup.innoenergy.com.

Soutěž PowerUP! se koná již potřetí, v letech 2015 a 2016 ovšem byla pořádána pod názvem KICkoff. PowerUp! vytváří mnoho příležitostí a otevírá startupům dveře do světa. To lze dokumentovat i na loňských vítězích, mezi něž patří např. PolarSol z Estonska, PleioneEnergy z Řecka, GreenerGizer z Maďarska a také Bin-E z Polska.

Total
0
Shares
Další články