Soutěž udržitelných inovací PowerUp! otevřela přihlášky pro české projekty

Snižování nákladů na vytápění budov použitím solární energie, tepelných pump a patentovaného tepelného výměníku, nebo projekt, jenž umožní snížit spotřebu energie chladících zařízení. O tom všem a mnohém dalším byl loňský ročník soutěže PowerUp!, na níž i letos mohou soutěžící získat investici až ve výši 4 milionů korun.

Soutěž PowerUp! pořádá organizace InnoEnergy a účastníci budou mít možnost využít znalostí v oblasti vývoje a ochrany produktu, jeho následného vstupu na trh a počáteční fáze financování. Jedná se o největší evropskou startupovou soutěž tohoto druhu, která tak láká všechny projekty zabývající se udržitelnou energií a zelenými technologiemi.

„Soutěž PowerUp! umožňuje uchazečům představit své nápady, o nichž by jinak nebylo slyšet. Vítězné technologie a další realizovatelné nápady přispějí k ochraně životního prostředí a na základě následného obchodního využití mohou s pomocí InnoEnergy nabýt globálních rozměrů,“ říká Jakub Miler, CEO InnoEnergy pro Polsko.

powerup-green

Příjem přihlášek do soutěže PowerUp! pro účastníky z 23 zemí ze střední, východní a jihovýchodní Evropy již odstartoval. Úspěšní uchazeči pak získají finanční prémii a přístup k prestižnímu akcelerátoru InnoEnergy Highway, což jim umožní přetvořit své kreativní nápady v realitu.

Tvůrci udržitelných inovací za první místo obdrží finanční odměnu ve výši v přepočtu 520 000 Kč, dvě další místa jsou ohodnocena částkami 260 000 Kč a 130 000 Kč. Účastníkům bude navíc umožněno oslovit 150 největších partnerů v sektoru, což jim usnadní vstup na globální trh.

Velkému finále v Budapešti a patnácti regionálním kolům budou předcházet intenzivní workshopy. Týmy budou mít příležitost detailně pracovat na jednotlivých projektech a představit je expertům a investorům. Díky těmto setkáním dostanou účastníci neopakovatelnou šanci navázat osobní kontakty, zviditelnit své projekty mediálně a přispět k rostoucí pozici udržitelné energetiky na trhu v regionu střední a východní Evropy.

Zájemci, kteří se chtějí zapojit do soutěže, musí do 11. září 2017 předložit projekt z oblasti udržitelných energií, vytvořit tým, mít vyrobený prototyp a vyplnit přihlášku na webových stránkách soutěže www.powerup.innoenergy.com.

Soutěž PowerUP! se koná již potřetí, v letech 2015 a 2016 ovšem byla pořádána pod názvem KICkoff. PowerUp! vytváří mnoho příležitostí a otevírá startupům dveře do světa. To lze dokumentovat i na loňských vítězích, mezi něž patří např. PolarSol z Estonska, PleioneEnergy z Řecka, GreenerGizer z Maďarska a také Bin-E z Polska.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter spouští velkou startupovou soutěž. Hledá nápady na nové aplikace

Twitter se vůbec poprvé pustil do pořádání soutěže pro startupy. Jeho první počin se jmenuje Hatch - a co se z tohoto hnízda vysedí, hodlá využít pro sebe. Jednou z podmínek je totiž propojitelnost s Twitterem. Ta nejvyšší peněžitá odměna dosahuje 25 tisíc dolarů. Dostat se můžete ale třeba i na mentorské sezení s někým z vedením Twitteru mezi čtyřma očima. Zkusíte štěstí?