Do Kiwi.com vstupuje General Atlantic, Oliver Dlouhý ve firmě nadále zůstává

Globální growth equity společnost General Atlantic v pondělí oznámila strategickou investici do české online cestovní platformy Kiwi.com. Její zakladatelé Oliver Dlouhý a Jozef Képesi zůstávají významnými podílníky a pokračují v řízení strategického růstu společnosti v rámci partnerství s General Atlantic.

Podmínky dohody nebyly zveřejněny, podle informací magazínu Forbes měl General Atlantic za nadpoloviční podíl v Kiwi.com zaplatit 100 milionů liber s valuací firmy přibližně 6 miliard korun.

Neustále rostoucí technologická společnosti Kiwi.com byla založena v roce 2012. Prostřednictvím unikátní technologie a vlastního algoritmu může Kiwi.com nabídnout zákazníkům komplexní nabídku výhodných letů. Společnost přišla s technologií, která spojuje v rámci jediného itineráře pasažéry s různými dopravci i lety. Spolupracuje s aerolinkami, online cestovními kancelářemi i metavyhledávači a prodává letenky po celém světě za více než miliardu eur.

„Z partnerství s General Atlantic jsme nadšení, pouštíme se díky němu do další fáze růstu. Našim zákazníkům chceme přinášet na stále komplexnějším trhu online travel služeb hodnotu i možnost volby,“ okomentoval partnerství Dlouhý.

„Hluboká expertíza General Atlantic v technologickém a cestovním sektoru i dosavadní výsledky při pomoci rychle rostoucím disruptivnám firmám dosáhnout globálních rozměrů budou pro Kiwi.com obrovským benefitem,“ dodává Dlouhý.

 „Za pouhých šest let se Oliverovi a týmu Kiwi.com podařilo postavit jednu z nejtransformativnějších a nejdisruptivnějších platforem v celém cestovním průmyslu,” řekl Tanzeen Syed, Managing Director General Atlantic. „Těšíme se, že budeme moci podpořit Oliverovu vizi souvislé a komplexní přepravy pro zákazníky po celém světě,” dodal.

„Věříme, že zákazníci vyžadují stále specifičtější služby, které lépe vyhoví jejich potřebám. Kiwi.com je zcela jistě v čele technologických řešení, která přinášejí významnou hodnotu cestovatelům, aerolinkám i metavyhledávačům,” dodává Chris Caulkin, Managing Director a technologický ředitel pro region EMEA General Atlantic.

Společnost General Atlantic se už po 40 let, během kterých investovala do více než 350 společností, zaměřuje na odvětví, která jsou formována technologiemi a inovacemi. Mezi investice společnosti patří například Priceline, Airbnb, Meituan, Flixbus, Uber, Despegar, Smiles nebo Mafengwo.

Citi působí jako výhradní finanční poradce Společnosti v souvislosti s touto transakcí. CMS a DLA Piper poskytují v rámci této transakce právní poradenství Kiwi.com a jejím akcionářům. General Atlantic poskytuje právní poradenství Weil, Gotshal&Manges.

Total
0
Shares
Další články