Do JIC Innovation parku se hlásí 41 firem, nejlepší vyberou Rostock, Všianský a Berdár

Do 28. února se mohly začínající firmy s globálními ambicemi hlásit do Innovation parku Jihomoravského inovačního centra. O vstup projevilo zájem celkově 41 firem, do užšího výběru vybral konzultační tým šestici z nich. Těchto šest firem se představí panelu byznys expertů v rámci výběrového dne 27. března, kde o jejich žádostech rozhodnou investoři a podnikatelé Michael Rostock, Jan Všianský a Gabriel Berdár.

JIC Innovation park v současnosti pomáhá k rozvoji 50 high-tech firmám z oblasti ICT, softwarového inženýrství, počítačové bezpečnosti, strojírenství, biotechnologií, robotiky a dalších oborů. Začínajícím společnostem nabízí především ucelený komplex služeb, který je zaměřený na rychlý růst a expanzi na globální trhy, a získat mohou také zázemí v podobě kanceláří či laboratoří.

Výběr firem se odehrává dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Zájemci musí předložit Executive Summary a finanční plán firmy. “O vstup do Innovation parku se mohou ucházet firmy, které nejsou starší více než tři roky, mají do deseti milionů korun obratu a podařilo se jim získat minimálně jednoho platícího zákazníka. Dalšími podmínkami je inovativní produkt či služba a především ambice stát se rychle lídry trhu minimálně na úrovni Česka,” vysvětluje hlavní konzultant JIC Miloš Sochor.

 

Do aktuální šestice vybraných se probojovaly také projekty CaverSoft a Vkládej, absolventi podnikatelského akcelerátoru StarCube, nebo novozélandský PagePulse, jehož česká odnož vznikla ve spolupráci s JIC jako pilotní projekt “born global” firmy. Patří sem ale i projekt sítě samoobslužných čerpacích stanic nebo služba Sledovanitv.cz nabízející komplexní řešení pro sledování televize na počítači.

Dopoledne 27. března se tyto firmy představí před panelem byznys expertů, do kterého přijali pozvání Michael Rostock Poplar, Jan Všianský a Gabriel Berdár. Pokud postoupí dále, čeká je odpoledne ještě technologická rada složená ze zástupců brněnských univerzit. Konečný výběr firem, které budou přijaty, bude oznámen téhož dne ve večerních hodinách.

Total
0
Shares
Další články