Dietolog + rozvoz jídla = aplikace NurtitionPro. Teď získala seed investici od UP21

Služba zaměřená na zdravé stravování NutritionPro – a která tak v aplikaci skloubila dietologa a rozvoz jídla – získala seed investici v řádu jednotek milionů korun od startupového inkubátoru UP21. Podpořit má hlavně rozvoj prodeje a marketing.

NutritionPro funguje na principu biomedicínských dat, životního stylu či způsobu trénování klientů, kterým pak algoritmus připraví personalizovaný jídelníček. Aplikace dlouhodobě sleduje pokrok klienta a menu automaticky upravuje podle jeho potřeb. Samotné jídlo připravené v partnerské společnosti pak firma přiveze zákazníkům ve vybranou dobu.

„NutritionPro od počátku spojuje svět technologií a výživového poradenství v komplexní službu, která řeší propast mezi výživovým plánem a jeho dodržováním. Počítání kalorií je velmi náročná problematika, které je nesnadné porozumět. Laické výpočty bývají zdlouhavé a většinou se ani zdaleka nedoberou přesného výsledku. Aplikace toto zvládne automaticky a během okamžiku. NutritionPro navíc nechá uvařit jídlo na míru a doručí ho zákazníkovi až ke stolu, takže nemusí nic dalšího řešit” říká spoluzakladatel a CEO NutritionPro Nurlan Abdrassilov.

Na vývoji aplikace se podíleli specialisté z řad odborných dietologů a fitness profesionálů, mezi nimi například trenér David Janíček z fitcentra Form Factory. Klient může sdílet přístup se svým osobním trenérem, který pak může snadněji zaznamenávat jeho pokroky. Díky tomu bude jídelníček více odpovídat aktuální zátěži a naopak – trenér může rychleji upravit trénink, pokud nedochází k žádoucímu pokroku.

NutritionPro si poradí nejen se zdravotními překážkami, ale i s různými preferencemi klientů, diet, vegetariánských a veganských menu, která se nutričními hodnotami vyrovnají běžnému jídlu. Výsledné menu lze také průběžně upravovat podle toho, jakých cílů chce klient dosáhnout, od redukce váhy po nabírání svalové hmoty. Není však třeba se trápit kvůli dortu navíc, stačí jedno kliknutí a algoritmus automaticky dopočítá správný kalorický příjem.

„Jsme rádi, že NutritionPro prošel úspěšně inkubací pod vedením našeho kopilota a dosáhl všech cílů, které jsme si na začátku inkubace stanovili v rámci navigačního plánu. Na NutritionPro se nám líbí nový pohled na segment výživového poradenství, spojení aplikace s gastronomickou službou a opravdu agilní startupové fungování celého týmu. Díky tvrdé práci mohl nakonec získat seedovou investici od UP21, která mu pomůže s dalším rozvojem,” dodal Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO inkubátoru UP21.

Total
0
Shares
Další články