DevHub udělal z vytváření stránek hru

Jak motivovat uživatele editorů k využívání pokročilých možností, které tyto nástroje nabízejí? S velmi zajímavým řešením přišel DevHub, internetová služba zaměřená na tvorbu webových stránek a blogů. Pro svoje uživatele udělal z výroby webu zároveň hru, která funguje v obou ohledech.

DevHub byl původně jen služba zaměřená na snadnou tvorbu webů a jejich rychlou a jednoduchou monetizaci. Tyto základní charakteristiky se sice nezměnily, ale přibyla jedna nová, která určitě stojí za řeč. DevHub obohatil proces tvorby webů o bodový herní systém, který by měl uživatele motivovat k využívání pokročilých možností, které takzvané wysiwyg editory nabízejí. Jak totiž podotkl Mark Michael, spoluzakladatel společnosti, velká část uživatelů pokročilé funkce okázale ignoruje a vytváří svoje stránky pouze pomocí těch základních.

Vytváření webu s DevHub

Registrovanému uživateli se jako první zobrazí otázka, jaký typ stránky chce vytvářet. K dispozici jsou blog, WebHub (což je stránka sdružující sociální profily), stránka pro malý podnik a jako poslední varianta stránky propagující produkt.

DevHub nákup bonusových funkcí

Po zvolení kategorie se zobrazí nápověda seznamující uživatele se základními prvky takové stránky. Hned po jejím přečtení se už dostane do samotného editoru, který ho postupně bude vést k plnění různých drobných úkolů, například nahrání profilové fotky či propojení s Facebookem. Za tyto úkoly uživatel dostává body, jimiž lze později odemknout různé bonusové funkce. Získávání bodů zároveň podle Marka Michaela není nijak složité, dostatek bodů se dá získat například za dvacet minut hraní si se stránkou. Alternativně lze bonusové funkce koupit za reálné peníze. Služba funguje na pricipu white-label.

Zda systém bude mít požadovaný efekt se ukáže až časem. Zdá se ale, že v době rozkvětu her všech možných druhů a typů se jedná o dobrý nápad.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: České a slovenské startupy na Startup Summitu

Přesně po týdnu od první velké česko-slovenské konference věnované startupům přinášíme celý obsah i ve formě videa (samozřejmě kromě networkingu a raději i afterparty). Některé pitche ze startupové přehlídky na diváky rozhodně zapůsobily, takže jejich záznam jistě uvítají i ti, kdo na samotné konferenci chyběli.