Design jede! Nový e-shop 4Pure míří na scénu a parta se rozrůstá

E-shopy s originálním designem rostou na českém internetu jako houby po dešti. Minulý týden jejich řady rozšířila novinka s názvem 4Pure. Poznamená tento trend proměnu vzhledu tuzemských domácností a šatníků?

Během posledního roku se na českém trhu vyrojily startupy jako Bonami, Bohemic nebo MOLO7, které se zaměřují na neotřelý bytový design, potažmo módu a doplňky. Všechny postavily své podnikání na zjištění, že určitá část společnosti je přesycena konfekcí a jednotvárností nabídky zavedených značek a je ochotna si připlatit za originální designové kousky.

Zaměření takovýchto e-shopů je jasné – cílí především na mladé, dobře vydělávající lidi, kterým není lhostejné, co mají na sobě či v jakém prostředí žijí. A protože je logické, že tato cílová skupina tráví hodně času online, oslovení potenciálních zákazníků není žádná věda. Většina designových obchodů komunikuje na Facebooku, Twitteru i Instagramu, některé i na Pinterestu. Cesta je usnaděna tím, že zařízení bytu i móda jsou silným vizuálním prvkem a na sociálních sítích dosahují velkého engagementu.

Nyní se české designové vody chystá rozčeřit portál 4Pure, jenž odstartoval v posledním červnovém týdnu a chce nabídnout výrobky od českých i světových designérů. Za projektem stojí již zavedený internetový obchod 4Home, který se specializuje na prodej všeho pro dům a zahradu. S 4Pure ovšem cílí na náročnější a movitější klientelu.

Důležitá je diverzita, a proto si zde přijdou na své příznivci zavedených jmen jako Vitra, Piršč či Iittala, ale svůj prostor dostanou i malé značky a prozatím neznámí designéři. Spolupráci s 4Pure již zahájili také Jan Plecháč a Henry Wielgus, kteří patří k hrstce českých návrhářů, jimž se podařilo prosadit také v zahraničí. Jedno z charakteristických drátěných křesel právě od Jana Plecháče bylo při spuštění e-shopu k mání za korunu. Kolik se jich prodá za původních sto tisíc uvidíme až časem. Stejně jako to, jak se bude vyvíjet tuzemský trh s exkluzivním designem…

Total
0
Shares
Další články