Deset realitních firem a startupů založilo Česko-slovenskou asociaci PropTech, chce urychlit růst členů

Technologie v oblasti realit zažívají celosvětový boom. Kvůli zastřešení jejich aktivit založilo deset firem a startupů působících v oblasti Property Technology Česko-slovenskou asociaci PropTech. Sloužit by měla mimo jiné ke sdílení zkušeností a společné prezentaci na zahraničních veletrzích.

Realitní trh prochází digitální transformací a české a slovenské firmy v ní hrají zásadní roli na globální úrovni. Jen skupina zakládajících členů obsluhuje zákazníky ve více než 30 zemích a generuje obrat ve stovkách milionů korun. Našim cílem je vytvořit platformu, která díky sdílení a spolupráci urychlí růst všech členů,“ říká Marián Škvarek ze startupu Locco.

Mezi další zakládající členy asociace patří Sharry Europe, RentRocket, UlovDomov, The Greenest Company, Laundrybox, Realpad, Upvest, VR Space a Flatio. Členy se však mohou stát i další firmy, či jednotlivci. Členství je vedeno na roční bázi za příspěvek dle velikosti a zkušeností aspirujících členů.

„Je zajímavé, kolik společností se v našem regionu věnuje PropTechu a jakých dosahují úspěchů. Věřím tomu, že česko-slovenská asociace pomůže všem svým členům v expanzi na zahraniční trhy a zároveň jim dá možnost učit se od sebe navzájem, a ještě lépe spolupracovat,“ dodává Josef Šachta ze Sharry Europe.

PropTech (též realitní tech nebo REtech) je zkratka pro Property Technology, tedy pro technologická řešení v oblasti realit. Tento obor navazuje na úspěchy FinTech, HealthTech a EdTech a kontinuálně roste. Na světě je už nyní přes 7 tisíc PropTech společností. V Evropě dominuje Finsko před Nizozemím a Švédskem. Podle serveru PitchBook vloni nainvestovaly kapitálové fondy do evropských PropTech firem přes 335 milionů eur.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Video: Adam Kurzok a Rado Grežo na Startupcampu

Startupcamp se v Praze konal již potřetí a dvojice svižných prezentací (poprvé se vešly do limitu) se tentokrát ujali Adam Kurzok, zakladatel a nedávný prodejce Pizzatime, a Radovan Andrej Grežo, zakladatel Startupcampu na Slovensku. Adamova přímočará prezentace se bezpochyby bude hodit všem, kdo vidí budoucnost své firmy v prodeji, a Rado za nás zase hezky shrnul, co je Startupcamp zač, proč existuje a proč má smysl se ho účastnit.