Deset nejnesmyslnějších webových služeb

There’s and app for that. Tohle rčení zná asi každý a je pravdou, že chudák starý internet se už dnes se stovkami tisíc mobilních aplikací nemůže měřit ani počtem, ani pestrostí použití. Pořád ale má pár zajímavých trumfů v rukávu díky lidem, kteří zřejmě nikdy neslyšeli další zajímavé rčení: To, že můžeš, ještě neznamená, že bys měl.

1. Gobarbra.com

Jméno Barbry Streisand, jedna její píseň a místo na tři vlastní slova, která do písně vloží jeden z devíti volitelných hlasů. A samozřejmě možnost poslat výsledek přátelům. To je v podstatě celé. Sice to nedává moc smysl, ale je to zvláštně chytlavé, na Facebooku to má 365 tisíc fanoušků a svoje kamarády můžete potešit třeba něčím takovýmhle.

2. File-swap.com

Služby jako Chatroulette, které umožňují náhodný videochat, jsou jenom jedním z řady zástupců webových losovaček. Jedním z těch nejstarších a nejzajímavějších je služba File-swap, která uživatelům internetu umožňuje náhodně si posílat jakékoliv soubory. Služba je samozřejmě na vlastní nebezpečí, ale občas z ní na vás vypadnou hodně zajímavé věci. A kdo ví, třeba váš obrázek z dovolené udělá radost nějakému stárnoucímu geekovi na Aljašce.

3. Babysquatter.com

Výběr jména pro vaše dítě se s nástupem internetu nijak nezjednodušil – ba právě naopak. Zodpovědný rodič by se měl vždy předem ujistit, zda je pro jeho potomka dostupná i nějaká slušná doména, aby se pak před svými vrstevníky nemusel stydět za nějakou trapnou adresu s koncovkou pro chudé. Přesně k tomu slouží služba Babysquatter. Kromě vyhledání vhodných domén pomůže i s jejich registrací prostřednictvím GoDaddy.com.

4. Blabberize.com

Podle vlastních slov jediná služba na internetu, která vám umožní nahrát obrázek, označit na něm ústa, nahrát vlastní zvukový komentář a výsledkem je, tadáááá – mluvící obrázek! Ale nemá cenu se o jejím fungování příliš rozepisovat, ukecaná lama na domovské stránce služby dokáže všechno vysvětlit mnohem stylověji. A navíc tak, že i té největší lamě dojde, jak husté to celé je.

5. Unhearit.com

Určitě znáte tu situaci, když se vám v hlavě uhnízdí nějaká příšerná a neodbytná píseň, které se nejen nemůžete zbavit, ale ještě svým neustálým pobrukováním budíte upřímnou nenávist okolí a šíříte infekci dál. Naštěstí je tady protilátka – služba Unhearit vám bude pouštět náhodně vybrané hitovky tak dlouho, dokud hudebního vira nezapudí (nebo vám nedojde trpělivost). O její účinnosti máme svoje pochybnosti, s ohledem na propojení s iTunes na tom ale třeba aspoň někdo vydělá.

6. Foodfeed.us

Jestli jsou statusy typu “právě jsem jedl” vaší facebookovou noční můrou, službě FoodFeed se raději vyhněte obloukem. Specializovaná sociální síť podobná Twitteru totiž slouží jen a pouze k veřejnému sdílení veškerých komentářů, které se týkají jídla. Slogan “je to jednoduché a zadarmo” sice nelže, ale totéž se dá říct i o spoustě dalších věcí, které byste za dobrý nápad asi neoznačili.

7. Donothingfor2minutes.com

Jméno Alex Tew je v internetovém světě dobře známé nejen zásluhou projektu The Million Dollar Homepage, díky němuž získal slávu a první milion dolarů. Mezi jeho malé projekty patří i stránka, která má návštěvníky přimět během neustálého kontrolování e-mailů a statusů alespoň dvě minuty nic nedělat. “Služba” už se chlubí více než 600 tisíci sdílení na Facebooku.

8. Yubnub.org

Vyhledávání přes Google je pro sraby a pro děti. Vyhledávač Yubnub se popisuje jako příkazový řádek pro web, což znamená i to, že jeho kouzlo ocení jen ti zkušení. Například zadáním “gim porsche 911” se vám zobrazí obrázky Porsche 911, při příkazu “random 49” se objeví náhodné číslo od 1 do 49. Uživatelé si také mohou přidávat vlastní příkazy, aby mohli celý web procházet s pomocí několika málo písmen. Slovo YubNub prý znamená “Hurá!” v jazyce Ewoků z Hvězdných válek.

9. Ykombinator.com

Zcela bezúčelná, ale nutno přiznat, že zároveň i hezká a poměrně zábavná hříčka, která se naváží do současné startupové kultury. Funguje jako náhodný generátor startupů, který z cool znějících slov a frází umí donekonečna chrlit jeden úžasný nápad za druhým. A nejhorší je, že často znějí až strašidelně reálně. Na stránce nicméně kromě různých vtipných hlášek najdete i odkaz na skutečný YCombinator.

10. Meet-an-inmate.com

Jestli máte puzení konat dobré skutky, nebo vám snad život připadá málo ujetý, podívejte se na stránky služby, která vám dohodí vašeho vlastního vězně na dopisování. Vybírat můžete podle pohlaví, věku, fotky, zájmů nebo třeba podle toho, kdy danému člověku vyprší trest. Jestli chcete, aby vám kamarád na dopisování vydržel co nejdéle, rozhodně doporučujeme těžké zločince s vyhlídkou na opuštění vězení nejdříve v roce 2020.

Total
0
Shares
Další články