DEPO Ventures: Startupy ze střední a východní Evropy budou usilovat o pozornost investorů

Investiční skupina DEPO Ventures a síť andělských investorů DEPO Angels Network organizují před letní pauzou další událost, která nemá pro startupy a investory pomyslné hranice. Tentokrát se zaměří na prostředí střední a východní Evropy. Z celkem devíti evropských projektů se představí dva české startupy. Na výběru se podíleli také tři významní zahraniční partneři této akce, která se odehraje na platformě Zoom, a to ve čtvrtek 17. června od 18:00. Podrobné informace a vstupenky je možné získat zde.

„Tentokrát jsme se rozhodli podpořit startupové prostředí ve střední a východní Evropě a společně s našimi partnery chceme povzbudit investory, kteří uvažují o investování na mezinárodní úrovni. Díky jedinečnému partnerství s andělskou sítí Business Angels of Slovenia, litevským akcelerátorem Baltic Sandbox a venture fondem Trind VC z estonské metropole Tallinnu chceme společně pomoci investorům s investicemi do zahraničních projektů,“ řekl Petr Šíma, zakladatel a CEO DEPO Ventures.

Mezinárodní, avšak pořád jako doma 

Vize pořádání podobných událostí spočívá v propojení startupů a investorů, a to nejen v rámci jedné země. DEPO Angles mezinárodní investování zjednodušují a nyní jim pomohou také tři partneři. Prvním je andělská síť Business angels of Slovenia, která vznikla v roce 2007 a je největší andělskou investorskou skupinou na Slovinsku. Druhým partnerem je litevský akcelerátor Baltic Sandbox, který se zaměřuje i na další aktivity a vytváří litevskou komunitu investorů. Posledním partnerem je estonský venture kapitálový fond Trind VC, který ve svém portfoliu více než 21 let spravuje řadu úspěšných startupů a projektů.

V úvodu virtuální akce budou představeni jednotliví partneři, jejich zakladatelé nebo zástupci. Slovo dostanou Mark Kalin (Business Angels of Slovenia), Kimmo Irpola (Trind VC), Kate Shijan (Baltic Sandbox) a Petr Šíma (DEPO Angels). Poté budou následovat jednotlivé startupy, které budou mít 3 minuty na obchodní prezentaci před potenciálními investory, 2 minuty bude prostor na otázky z publika a v 1 minutě shrne jejich současný investor, proč investoval a projektu věří. 

Seznam startupů, které se na CEE Pitch Eventu představí:

Pablu (Slovinsko) – Platforma, na které mají malé a střední firmy možnost předvádět své produkty, a hledat tak své zákazníky. Pořádá online live eventy, při kterých se  potenciální zákazník může přímo propojit s prodejcem a zakoupit produkt. 

BarterMe (Česká republika) – Česká startupová platforma propojuje byznys s influencery. Jednoduchá aplikace má za úkol kontrolovat spolupráci obou stran. Influencer má přehled o zadaném produktu, zadavatel zase o jeho dosahu k publiku.

Playmore Games Inc. (Finsko) – Finští vývojáři vytváří SaaS platformu pro učení se různých nových dovedností pomocí programu Dized – interaktivních, digitálních úkolů. Interaktivní průvodce vám tak například snadno vysvětlí pravidla nové deskové hry.

LiveRobe (Maďarsko) – aplikace na prodej oblečení z druhé ruky. Impactový projekt na podporu cirkulární ekonomiky se od největšího hráče na trhu Vinted liší zacílením na prémiového zákazník a all-in-one servisem 

Voxmate (Estonsko) – Jedinečný projekt přiblížení a zjednodušení práce na mobilních telefonech pro osoby se zrakovým postižením. Díky unikátním konfiguraci gest prsty na displeji se tak postižené osoby jednoduše dostanou k obsahu – zprávám, podcastům, e-knihám a dalšímu.

Behavee (Česká republika) – Český projekt nabízí firmám komplexní služby v marketingu. Vytvořil platformu, která nabízí jednotlivé marketingové nástroje. Behavee se také může starat o celý firemní marketing. 

OVAL.globe (Litva) – Platforma na rychlé online vrácení peněz (payback) bez jediného kontaktu s pojišťovnou. Klade si za cíl šetřit lidem energii, čas a emoce při kontaktu s obchodníkem. 

Mygame.ee (Estonsko) – Startup vyvinul jednoduchou bookingovou platformu na tenisové kurty po celém světě. Zatím je zaregistrováno 2147 hřišť a další rychle přibývají. 

Augmented Robotics (Německo) – Německý startup, který již čtyři roky působí v oboru moderního hračkářství. Vyvíjejí hračky s důrazem na kvalitu, jednoduchost i na edukaci. 

Zdroj: DEPO Ventures

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Tvůrce Ultimy bude dělat sociální hry

Richard Garriott, muž který stál u zrodu legendární série her Ultima, včetně nejznámějšího kousku Ultima Online, bude dělat sociální hry. Jako jeden ze spoluzakladatelů stojí za novým projektem Portalarium, který vznikne na Facebooku a nemá v plánu nic menšího, než sprovodit ze světa trapnou flashovou kvalitu nynějších her.