DEPO Ventures: Startupy ze střední a východní Evropy budou usilovat o pozornost investorů

Investiční skupina DEPO Ventures a síť andělských investorů DEPO Angels Network organizují před letní pauzou další událost, která nemá pro startupy a investory pomyslné hranice. Tentokrát se zaměří na prostředí střední a východní Evropy. Z celkem devíti evropských projektů se představí dva české startupy. Na výběru se podíleli také tři významní zahraniční partneři této akce, která se odehraje na platformě Zoom, a to ve čtvrtek 17. června od 18:00. Podrobné informace a vstupenky je možné získat zde.

„Tentokrát jsme se rozhodli podpořit startupové prostředí ve střední a východní Evropě a společně s našimi partnery chceme povzbudit investory, kteří uvažují o investování na mezinárodní úrovni. Díky jedinečnému partnerství s andělskou sítí Business Angels of Slovenia, litevským akcelerátorem Baltic Sandbox a venture fondem Trind VC z estonské metropole Tallinnu chceme společně pomoci investorům s investicemi do zahraničních projektů,“ řekl Petr Šíma, zakladatel a CEO DEPO Ventures.

Mezinárodní, avšak pořád jako doma 

Vize pořádání podobných událostí spočívá v propojení startupů a investorů, a to nejen v rámci jedné země. DEPO Angles mezinárodní investování zjednodušují a nyní jim pomohou také tři partneři. Prvním je andělská síť Business angels of Slovenia, která vznikla v roce 2007 a je největší andělskou investorskou skupinou na Slovinsku. Druhým partnerem je litevský akcelerátor Baltic Sandbox, který se zaměřuje i na další aktivity a vytváří litevskou komunitu investorů. Posledním partnerem je estonský venture kapitálový fond Trind VC, který ve svém portfoliu více než 21 let spravuje řadu úspěšných startupů a projektů.

V úvodu virtuální akce budou představeni jednotliví partneři, jejich zakladatelé nebo zástupci. Slovo dostanou Mark Kalin (Business Angels of Slovenia), Kimmo Irpola (Trind VC), Kate Shijan (Baltic Sandbox) a Petr Šíma (DEPO Angels). Poté budou následovat jednotlivé startupy, které budou mít 3 minuty na obchodní prezentaci před potenciálními investory, 2 minuty bude prostor na otázky z publika a v 1 minutě shrne jejich současný investor, proč investoval a projektu věří. 

Seznam startupů, které se na CEE Pitch Eventu představí:

Pablu (Slovinsko) – Platforma, na které mají malé a střední firmy možnost předvádět své produkty, a hledat tak své zákazníky. Pořádá online live eventy, při kterých se  potenciální zákazník může přímo propojit s prodejcem a zakoupit produkt. 

BarterMe (Česká republika) – Česká startupová platforma propojuje byznys s influencery. Jednoduchá aplikace má za úkol kontrolovat spolupráci obou stran. Influencer má přehled o zadaném produktu, zadavatel zase o jeho dosahu k publiku.

Playmore Games Inc. (Finsko) – Finští vývojáři vytváří SaaS platformu pro učení se různých nových dovedností pomocí programu Dized – interaktivních, digitálních úkolů. Interaktivní průvodce vám tak například snadno vysvětlí pravidla nové deskové hry.

LiveRobe (Maďarsko) – aplikace na prodej oblečení z druhé ruky. Impactový projekt na podporu cirkulární ekonomiky se od největšího hráče na trhu Vinted liší zacílením na prémiového zákazník a all-in-one servisem 

Voxmate (Estonsko) – Jedinečný projekt přiblížení a zjednodušení práce na mobilních telefonech pro osoby se zrakovým postižením. Díky unikátním konfiguraci gest prsty na displeji se tak postižené osoby jednoduše dostanou k obsahu – zprávám, podcastům, e-knihám a dalšímu.

Behavee (Česká republika) – Český projekt nabízí firmám komplexní služby v marketingu. Vytvořil platformu, která nabízí jednotlivé marketingové nástroje. Behavee se také může starat o celý firemní marketing. 

OVAL.globe (Litva) – Platforma na rychlé online vrácení peněz (payback) bez jediného kontaktu s pojišťovnou. Klade si za cíl šetřit lidem energii, čas a emoce při kontaktu s obchodníkem. 

Mygame.ee (Estonsko) – Startup vyvinul jednoduchou bookingovou platformu na tenisové kurty po celém světě. Zatím je zaregistrováno 2147 hřišť a další rychle přibývají. 

Augmented Robotics (Německo) – Německý startup, který již čtyři roky působí v oboru moderního hračkářství. Vyvíjejí hračky s důrazem na kvalitu, jednoduchost i na edukaci. 

Zdroj: DEPO Ventures

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP desítka celebrit masivně investujících do technologií

Ashton Kutcher a Tyra Banks v těchto dnech uzavřeli další vlnu financování do nákupní galerie TheHunt.com. A zdaleka nejsou jediní, kdo věří online startupům natolik, že do nich po nemalých částkách investují. Sestavili jsme desítku nejaktivnějších celebrit investujících do startupů. Nechybí Justin Bieber, Justin Timberlake ani Lady Gaga nebo Bono.