Demoday libereckého Dexic Acceleratoru vyhrál InoCure vyvíjející membránu simulující tkáň

Čtvrteční večer 9. května 2019 proběhl v pražském HubHubu ve znamení finálních prezentací digitálních startupů s pozitivním dopadem na společnost. Sedm mezinárodních startupů se do programu Dexic Accelerator probojovalo z konkurence 140 mezinárodních firem. 

Po poslechu všech sedmi přednášejících se porota rozhodla udělit prvenství startupu InoCure. Ten vyvinul membránu věrně simulující tkáň. Díky tomu dokáží významně zkrátit čas na vývoj nových léků, ušetřit velké množství laboratorních zvířat i financí.

Druhé místo vybojoval LokCheck se svou projekt management aplikací pro stavební firmy. Řeší tak problém neefektivní komunikace, zadávání, monitorování a automatizace úkolů.

Třetí místo pak vybojoval Regnos se svým produktem QuickTwin. QuickTwin je rychlá cesta ke zvýšení efektivity společnosti. Digitální dvojče organizace poskytuje přehled, usnadňuje řízení a pomáhá s automatizací procesů.

Prezentující startupy

  • Wattmanager – monitoring a návrh na zefektivnění spotřeby energií
  • Nice Visions – automatizace návrhů na instalaci solárních zařízení
  • BioChain – zdravotnické blockchain řešení
  • InoCure – membrána pro efektivnější vývoj léků
  • LokCheck –  aplikace pro stavební projekty
  • Regnos – QuickTwin – automatizace procesů ve firmách
  • D-tag – nástroj pro analýzu na sociálních sítích

Porota se skládala ze čtyř odborníků, kteří společně pokryli všechny oblasti – Mikolaj Gurdala z EIT Health, Evgeny Frolov, Business Development ředitel ITACA Business Incubatoru; Jaroslav Novák z ePace Consultancy Agency a Jan Kubalík, ředitel DEX Innovation Centre.

Program DEXIC Accelerator

Do 6 týdenního programu DEXIC Accelerator v Liberci se přihlásilo na 140 startupů nejen z České republiky a Slovenska, ale z celého světa, např. Indie, Ruska či Švédska. Vybráno bylo 7 týmů, které se v Liberci věnovaly společně s mentory zejména čtyřem hlavním oblastem – na produkt samotný, byznys model, jednání s investory a především, marketing a prodej.

“Cílem programu DEXIC Accelerator je podporovat startupy, kterým věříme, že mají inovativní myšlenky s vysokým potenciálem přinést nové a inovativní produkty do společnosti, ale potřebují kapitál, případně postrádají některé další dovednosti,” říká hlavní mentor programu, Jan Kubalík, DEX Innovation Centre.

DEX Innovation Centre je neziskové, multidisciplinární výzkumné centrum v Liberci se zaměřením na aplikaci digitálních řešení skrze různé sektory. Hlavními oblastmi jsou Chytré Zdraví, Energie a Doprava.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Projekt IdeasWatch se chystá na expanzi do Británie

Původem český server IdeasWatch na sdílení podnikatelských nápadů ohlásil expanzi do Velké Británie. Spolupráce s britským partnerem přinese další investice do vývoje webu, silnější marketingovou propagaci mezi anglicky mluvící populací a tedy i větší množství inspirativních startup nápadů.
Přečtěte si více

Video: Michal Hanus a Zdeněk Svoboda na Startupcampu

Premiéra původně slovenského networkingového formátu Startupcamp přinesla dva zajímavé řečníky a výjimečně hned sedm prezentací startupů. Výživnou přednášku Michala Hanuse o tom, proč už při zakládání firmy přemýšlet o jejím prodeji, a neméně zajímavou prezentaci Zdeňka Svobody, který popisuje obtíže budování globální firmy a nakládání s investicemi, si nyní můžete přehrát ve formě videa.