Deloitte spouští projekt na podporu akcelerace startupů

Společnost Deloitte ve spolupráci s Prague Startup Centre spustila pilotní projekt, která má pomoci akcelerovat startupům. Zaměřuje se na jejich inovativní řešení. Prioritou má být vytvářet pro startupy v Česku silné partnerské a investorské vazby.

“S podobným konceptem máme v zahraničí velmi dobré zkušenosti. Začínajícím podnikatelům a firmám pomůžeme nalézt vhodné uplatnění jejich inovativních řešení u našich klientů a vytipovat vhodné oblasti inovací, zároveň pomůžeme s přípravou byznys plánu či prezentací pro investory,“ slibuje Radek Muška, senior manažer v oddělení poradenských služeb Deloitte.

Spolu s Deloitte tak mají startupy hledat i obchodní potenciál, nastavit obchodní vztahy se zákazníky či prodejními kanály i vyhledávat investory samostatně či za využití členských společností Deloitte. Společnost bude startupům asistovat i při realizované transakci.

A jak to bude fungovat?

“Jsme dohodnuti s Prague Startup Centre na určitých oblastech, kde hledáme inovativní řešení. Po jejich prvním screeningu nastupujeme my a necháme si inovaci představit. Pokud to naplňuje naše představy a vidíme v tom obchodní potenciál všech zainteresovaných stran, pomůžeme rozpracovat obchodní plán a oponujeme inovaci startupu. Samotné řešení nabízíme stávajícím či novým klientům prostřednictvím naší lokální i globální sítě partnerů a zákazníků a garantujeme zákazníkům finanční přínos a kvalitu inovace. Často také toto řešení zakomponujeme do naší komplexní nabídky služeb. Pro startupy jsme schopni nalézt investiční kapitál,” říká Radek Muška.

Ačkoliv jde o pilotní projekt, Deloitte už má se spolupráci se startupy zkušenosti. Pomohla podpořit byznys projektům Alidea, CleverMaps, CZ Bric, Elon Medical, Reporting.cz či Sithold.

Třeba Reporting.cz, který se zaměřuje na online finanční reportování a plánování, si pochvaloval posouzení IT bezpečnosti celé navržené struktury. “Jejich výrok ohledně úrovně zabezpečení nám zajistil klíčové zakázky a reference velkých mezinárodních zákazníků,” hlásí Michal Rozehnal, ředitel společnosti.

Total
0
Shares
Další články