David Spáčil: Daruji Videoflot do dobrých rukou

Je to tak. Když jsem v roce 2012 zakládal Videoflot, netušil jsem, jaká mě čeká neskutečná jízda 🎢. Ve Starcube jsem poprvé slyšel pojmy jako byznys plán, konkurenční analýza, nebo lean canvas. Když jsme vypouštěli první verzi, nazvanou tuším delta, zorganizovali jsme na střeše brněnského IBC živě streamovanou akci, během níž mě na základě reakcí diváků měly nadzvednout balónky naplněné heliem 🎈 a vypustili jsme virál „bajker na D1“🚴🏻‍♀️, který měl během 14 dnů přes dva a půl milionu zhlédnutí. Ještě v tom samém roce jsme byli třetí na Nápadu roku a vybrali nás do prestižního startupového akcelerátoru Start-Up Chile, kam jsme pak na podzim na půl roku odletěli ✈.

Po návratu se nám podařilo domluvit partnerství se super investorem, který nejenže do projektu nalil spoustu peněz 💸, ale taky obrovské know-how. Během pár měsíců jsme vyrostli z core týmu 7 lidí na 25 zaměstnanců, psalo se o nás všude možně od Marketing journalu po Forbes…

… a když to vypadalo, že nás už nic nezastaví, začalo jít všechno do kytek a v roce 2015 jsme projekt těsně před krachem rozpustili a zahibernovali. Investor propálil nemalé množství peněz, mě to stálo pár let života a obrovské množství energie a prostředků a nějakou dobu pak trvalo, než jsem se z toho držkopádu otřepal. Přesto nasbíraných zkušeností nelituji, u startupů se tyhle věci prostě stávají.

Původně jsem si myslel, že se Videoflot časem pokusím vzkřísit jako bájného Fénixe 🐣, ale v poslední době jsem si uvědomil, že se moje životní priority posunuly někam jinam a nemám už tendenci se k projektu vracet. Nicméně je možné, že nějaký nadšenec by ho dokázal znovu nakopnout, obzvlášť v dnešní covidové době, kdy se spousta komunikace posouvá do onlinu, což byla jedna z klíčových vlastností Videoflotu.

Videoflot v současné podobě je k vidění tady: https://www.videoflot.com/ , je to v podstatě marketplace pro video, obsahující databázi cca 1 200 CZ/SK videotvůrců a produkcí 🎥. Součástí nabídky je brand, web, zahraniční mutace (angličtina, španělština, portugalština), grafika, obrázky, videa a další marketingové materiály, vzory smluv a veškerých dokumentů, profily na sociálních sítích … a hromada dalšího. Jsem ochotný předat veškeré know-how, co fungovalo a hlavně co nefungovalo.

Takže, pokud máš zájem, napiš mi na havran@videoflot.com, proč zrovna ty jsi ten pravý, kdo by měl dostat šanci vlít do Videoflotu novou energii a probrat ho z hibernace 😉.

Loučím se s projektem, který mě na pár let zabavil a bylo to asi zatím nejintenzivnější životní období. Věřím, že příběh Videoflotu bude pokračovat s novou energií dál 🚀!

Total
2
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Ondřejem Raškou

Při trochu netradičním rozhovoru jsme ve sklepě vyzpovídali Ondřeje Rašku z Mitonu, který se po necelém čtvrt roce vrátil ze Spojených států. Téma se tak točilo hlavně kolem startupů a investic a Ondra nám mimo jiné prozradil to, že Miton chce v dalších několika letech investovat kolem 100 milionů korun do několika různých projektů v Česku a blízkém zahraničí.