Datamolino – první startup, který z Wayry odejde s investicí

Začalo jich deset, skončilo jich osm. V pražské Wayře dnes maturují první startupy. Po sedmi měsících se slovenský ostrůvek uprostřed Václavského náměstí rozpustí a pustí do světa.

Pro pražský akcelerátor španělské Telefóniky je momentálně v podstatě všechno premiéra. První kolo programu, první Demo Day, ale i první investice pro jeden ze startupů.

Historicky první externí investici získali Datamolino. Startup zaměřený na efektivnější práci s fakturami a účetními doklady. Cílí především na malé a střední firmy. “Z týmu, který měl na začátku osm lidí má dnes dvojnásobek. Díky Wayře jsme se z projektu stali firmou,” tvrdí Andrej Glézl, spoluzakladatel firmy.

Jejich projekt se zalíbil slovenského Fondu inovácií a technológií, který firmu sledoval přibližně půl roku. “Líbí se nám hned  z několika důvodů. Především to ale je produkt a sehraný tým. Jsme přesvědčeni, že investice ve výši až 500 tisíc eur umožní firmě expanzi na evropských trzích,” komentuje Rastislav Roško, místopředseda představenstva FIT. Investice je rozdělena na tři části s tím, že 300 tisíc  dostane Datamolino určitě a zbylých 200 tisíc je navázáno na výkon a splnění dohodnutých cílů.

Wayra je zároveň posledním tuzemským startupovým akcelerátorem, který má ještě otevřené přihlášky. Až do třiadvacátého února je možné svůj projekt poslat do pražského ústředí. Hlásit se ale lze samozřejmě do jakékoliv Wayry po světě.

Tématicky Wayra omezená není takže je to hlavně o nápadu a byznysovém potenciálu. “Máme ambice daleko za hranicemi Česka a Slovenska takže výběr není postavený podle toho, ve které zemi zrovna akademie Wayra funguje,” tvrdí šéfka akcelerátoru Jarmila Plachá.

Španělé jsou docela štědří, a tak je pro dvanáct vybraných startupů připraveno až 40 tisíc eur, kanceláře v centru Prahy a k tomu samozřejmě podporu mentorů a přístup k víc než 300 milionům zákazníkům Telefóniky po celém světě.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Do CzechAcceleratoru se lze hlásit až do konce září

Agentura CzechInvest prodloužila IV. výzvu do projektu CzechAccelerator 2011-2014, který je určen pro malé a střední technologické firmy. Pokud byste rádi rozvíjeli své podnikatelské plány a projekty a hledáte partnery pro byznys nebo zkušenosti ve světových technologických inkubátorech, můžete se hlásit až do 30. září.