DameJidlo.cz je na trhu 6 měsíců, realizovalo 250 tisíc objednávek

Internetová služba DameJidlo.cz za prvních šest měsíců zaznamenala 250 tisíc objednávek a do konce roku jich plánuje přijímat 100 tisíc měsíčně. S růstem služby souvisí také rozšiřování nabídky o nové restaurace – v současné době je to 400 restaurací a jenom za květen přibylo dalších 55. “Růst služby souvisí také s budováním vlastní kurýrní služby. V Praze jsme vlastní kurýry měli již v listopadu a v Brně jsme ji spustili na začátku května,“ říká zakladatel firmy Tomáš Čupr. V budoucnu by se služby měly rozšířit i o rozvoz potravin.

Posledních šest měsíců se DameJidlo.cz soustředilo především na rozšiřování počtu nabízených restaurací, a to po celé České republice. S nabíráním nových restaurací také souvisí dlouhodobá selekce. “S restauracemi, se kterými nebyli naši zákazníci dlouhodobě spokojeni, jsme ukončili spolupráci a nahradili je kvalitnějšími. Za posledních šest měsíců jsme takto ukončili spolupráci s desítkami restaurací po celé České republice,” vysvětluje Čupr.

Vlastní kurýrní služba v Praze i Brně

Za dobu svého fungování vybudovala služba i vlastní kurýrní službu. “Vlastní kurýrní služba je pro nás důležitá, poněvadž můžeme začít spolupracovat i s restauracemi, které nikdy vlastní rozvozy neměly. Vlastní kurýři jsou lepší volbou než messengeři či taxikáři, protože mají jedinou povinnost – rozvážet jídlo,” osvětluje Čupr. DameJidlo.cz vneslo do rozvozu jídla také metody a technologie, které jsou běžné u internetových obchodů. Zákazníci mohou u většiny restaurací platit online kartou, tímto způsobem je řešeno více než 30 procent plateb. K dispozici jsou též mobilní aplikace pro chytré mobilní telefony s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone 8.

Zájem není jen o pizzu

Úspěchy služby souvisí s rozšiřováním nabídky restaurací, ale také se stálým zlepšováním objednávkového a zákaznického servisu. “Dlouhá léta mělo rozvážené jídlo punc nekvalitní a studené pizzy, což se rapidně mění. Abychom Čechy přesvědčili o opaku, zavedli jsme takzvanou Garanci spokojenosti. Pokud někdo nebyl spokojený s jídlem objednaným přes DameJidlo.cz, dostane kompenzaci. Fakt, že se dá dovážet kvalitně takřka cokoliv, dokazuje průměrné zákaznické hodnocení, které je 4,2 bodu z možných 5 bodů,” říká Čupr. Nabídky rozvážených jídel tak neobsahují pouze pizzu – ač je pizza stále nejvyhledávanějším jídlem na DameJidlo.cz, roste významně zájem o kvalitní burgery, asijskou kuchyni, sushi či českou kuchyni.

Na konci roku 100 tisíc objednávek měsíčně

“V následujících měsících rozšíříme nabídku rozvozu jídla také o rozvoz potravin, k čemuž máme předpoklady díky vlastní kurýrní službě. Kromě rozvozu potravin je našim cílem nadále rozšiřovat nabídku restaurací, a to především o okrajové části Prahy a regionální města. Nyní také rozšiřujeme obchodní oddělení, tudíž od června budeme měsíčně přidávat 70 nových restaurací. Rozvoj vlastní kurýrní služby a zvyšování počtu restaurací bude znamenat, že ke konci roku bude DameJidlo.cz dělat na 100 tisíc objednávek měsíčně,” prozrazuje plány Čupr.

Total
0
Shares
Další články