Další úspěch na Kickstarteru: Český systém Angee vybral přes 13 milionů korun

Je jen několik českých hardware projektů s globální ambicí. Autonomní bezpečnostní systém Angee ji má a na Kickstarteru o tom dokázal přesvědčit více než 1 500 backerů, kteří ho dostali na částku 531 107 USD – to je v přepočtu přes 13 milionů korun.

Vybraná částka představuje víc než dvojnásobek požadované sumy – autoři Angee chtěli vybrat alespoň 250 tisíc dolarů, které by jim pomohly rozjet výrobu. Dostali se ale na 531 tisíc dolarů. Jako odměny nabízeli především právě zařízení Angee, které by mělo dorazit k backerům v říjnu 2016.

„Jsme moc rádi za podporu všech 1512 backers. Nejvíce mě překvapilo, že máme zákazníky ve 49 zemích po celém světě. Kickstarter je samozřejmě jen malý krok na cestě vpřed. Pokračujeme dále ve vývoji a přesouváme energii směrem k sériové výrobě a distribuci,“ říká Tomáš Turek, CEO Angee.

Angee je chytrá krabička pro zabezpečení domácnosti, jehož vývoj probíhá v Praze pod křídly firmy Day One. Hardware se bude vyrábět v Číně, softwarovou část vytvořilo vývojářské studio Cleevio, které má v projektu podíl.

angee_tomas_turek
Tomáš Turek, šéf projektu Angee

Český Google Nest

Jak Angee funguje? Sestává z hlavního zařízení, které tvoří černý plastový válec se zkosenou horní hranou, a který je vybaven kamerou, která se otáčí o 360 stupňů, takže pokryje celou místnost. Toto zařízení doplňují Security Tagy neboli senzory, které v libovolném počtu rozmístíte po bytě na dveřích, oknech apod., a které dokážou se zařízením komunikovat. Vše je bezdrátové, nabít prý postačí jednou za rok.

Klíčové je provázání hardwaru s mobilní aplikací. Ta vás upozorní, když se doma objeví někdo nezvaný, nebo vám umožní podívat se do bytu skrz kameru na dálku. Takové řešení se hodí do bytů, které nejsou nijak zabezpečené, nebo je třeba pronajímáte přes Airbnb. Hlavním cílem je USA, kde podle statistiky každých 13 sekund dojde k vloupání, právě ze Spojených států pochází nejvíce objednávek.

Základní balíček stojí 399 USD a zahrnuje stanici a jeden Security Tag.

Ještě chytřejší krabička

Válec je vybavený nejen kamerou, mikrofonem a reproduktorem, ale také gyroskopem a akcelerometrem, takže do budoucna nabízí možnosti rozšíření funkcí.

Díky slušnému úspěchu na Kickstarteru je první upgrade už jistý: Angee bude vybaveno i systémem rozpoznávání hlasu a díky dosažení částce slibuje Tomáš Turek, že bude umět komunikovat (mluvit i rozumět) nejen v angličtině, ale také francouzštině, němčině a španělštině. Zvládne třeba zadat data do kalendáře, podobně jako Echo od Amazonu.

angee_ (1) angee_ (3) angee mobile

Total
0
Shares
Další články