Další startup z Izraele prodaný – za Qliku vysolili 3 miliony dolarů

Hotelový portál Priceline Group si pořídil novou hračku v podobě izraelského startupu Qlika. Ten by měl firmě pomoci lépe cílit kampaně.

Šestice zaměstnanců startupu Qlika se připojí k bookovacímu portálu Agoda.  Alespoň podle zdrojů serveru Re/Code.

Technologie Qlika pomáhá marketérům automatizovat nastavování lokálních kampaní. Pro svůj nápad už od roku 2012 získali investory, kteří do nich nasypali kolem 1,7 milionu dolarů. Mají za sebou i akcelerační program pro mladé izraelské firmy v Silicon Valley UpWest Labs.

Tři miliony dolarů v hotovosti není z pohledu globálních nákupů žádná velká rána. Zajímavé je ale to, jak se Izraeli daří sériově produkovat úspěšné startupy. Startupy, o které se perou Facebook, Google i Apple. Google už má ve Svaté zemi víc než 450 vyvojářů. Loni navíc vyfoukl před nosem Applu i Facebooku komunitní navigaci Waze. Ale nebylo to zadarmo, Waze vyšlo Larryho Page na 1,3 miliardy dolarů. Momentálně se internetová jednička zajímá o bezpečnostní startup SlickLogin.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak inovují velké firmy? Využívají startupů!

Startupy už dávno nejsou jen uhrovití kluci z garáže dělající B2C aplikace. Rychlejší inovace, levnější akvizice nových zákazníků a schopnost přilákat nejlepší talenty z nich dělá nové ekonomické jednotky, jejichž služeb čím dál častěji využívají korporace i v České republice. Na tuto problematiku se zaměří Startup Summit, který se uskuteční 15. října 2015 v prostorách SaSaZu.