Další eClub začne v únoru, studenty láká na nové místo i program

V únoru začne s řadou novinek již pátá série eClubu, jehož cílem je pomoci vytvořit nové týmy a uvést je do základů budování firem. Týmy se pak budou v polovině května snažit obhájit svůj startup plán před odbornou porotou a získat tak pro svůj podnikatelský záměr stipendium.

eClub letos prochází řadou změn. Jednou z největších je stěhování z učeben ČVUT do nového prostoru Era Svět, který se nachází přímo v srdci Prahy na Jungmannově náměstí. Celý prostor byl vybudován jako místo, kde je možné setkávat se u dobré kávy a probírat vznikající nápady. Nově rekonstruované zasedací prostory jsou vybaveny projektory, reproduktory i kamerami připojenými k internetu, což zjednoduší streaming i nahrávání.

V současné době je dokončován plán přednášek eClubu a s přípravou páté série jako nová posila pomůže Jan Veselý, který přináší pro technology velice důležité ekonomické a marketingové hledisko.

“Budeme se snažit pomáhat všem přátelům eClubu, studentům a mladým absolventům vysokých škol v tom, aby se mohli setkávat, vytvořit nové vazby a týmy a založit nové podniky. Většina studentů technických vysokých škol je velmi zdatná v programování, ale naprosto postrádá obchodnický pohled. Na druhou stranu ekonomicky vzdělaní studenti často hledají do svých týmů schopné programátory. Naším druhým cílem je naučit studenty systematicky pracovat na vytvoření startupu. Studenti v tomto oboru nemají mnoho znalostí a my bychom chtěli tento stav změnit. Z toho důvodu jsme se rozhodli využít známou a fungující strategii lean startup,” uvádí organizátoři eClubu.

Podrobnější info můžete najít na blogu a kontakty zase tady.

Total
0
Shares
Další články