Další eClub začne v únoru, studenty láká na nové místo i program

V únoru začne s řadou novinek již pátá série eClubu, jehož cílem je pomoci vytvořit nové týmy a uvést je do základů budování firem. Týmy se pak budou v polovině května snažit obhájit svůj startup plán před odbornou porotou a získat tak pro svůj podnikatelský záměr stipendium.

eClub letos prochází řadou změn. Jednou z největších je stěhování z učeben ČVUT do nového prostoru Era Svět, který se nachází přímo v srdci Prahy na Jungmannově náměstí. Celý prostor byl vybudován jako místo, kde je možné setkávat se u dobré kávy a probírat vznikající nápady. Nově rekonstruované zasedací prostory jsou vybaveny projektory, reproduktory i kamerami připojenými k internetu, což zjednoduší streaming i nahrávání.

V současné době je dokončován plán přednášek eClubu a s přípravou páté série jako nová posila pomůže Jan Veselý, který přináší pro technology velice důležité ekonomické a marketingové hledisko.

“Budeme se snažit pomáhat všem přátelům eClubu, studentům a mladým absolventům vysokých škol v tom, aby se mohli setkávat, vytvořit nové vazby a týmy a založit nové podniky. Většina studentů technických vysokých škol je velmi zdatná v programování, ale naprosto postrádá obchodnický pohled. Na druhou stranu ekonomicky vzdělaní studenti často hledají do svých týmů schopné programátory. Naším druhým cílem je naučit studenty systematicky pracovat na vytvoření startupu. Studenti v tomto oboru nemají mnoho znalostí a my bychom chtěli tento stav změnit. Z toho důvodu jsme se rozhodli využít známou a fungující strategii lean startup,” uvádí organizátoři eClubu.

Podrobnější info můžete najít na blogu a kontakty zase tady.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Silicon Valley si připravuje svého kandidáta do Kongresu

Americké silikonové údolí je sice možná symbolem technologického pokroku, pokrok v americké politice mu ale někdy nestačí. To by mohl změnit nový kandidát do Kongresu, mladý demokrat Ro Khanna. Právě tomu špičky Silicon Valley včetně Marka Zuckerberga či Marissy Mayer platí volební kampaň, a on by se tak na oplátku mohl stát jejich mluvčím na nejvyšší politické úrovni.
Přečtěte si více

Pokud chcete být úspěšní v Americe, odstěhujte se tam, radí STRV, Cleevio i další

Ve Spojených státech úspěšně působí několik startupů s českým původem a globálními ambicemi, zaměřených na vývoj mobilních aplikací. Pokud byste hledali průnik zkušeností, které během poměrně krátké existence udělaly, návod na úspěch je podobný: nastálo sídlí v USA. Byznys v Americe se z Evropy dělá jen velmi obtížně, shodují se zástupci těchto firem.