CzechInvest vybral čtyři startupy na CES do Las Vegas

Agentura CzechInvest vybrala čtveřici startupů, které posílá na prestižní několikadenní konferenci CES 2017 do Las Vegas. Zaujmout se tam pokusí společnosti Oscar Tech, Six Guys Labs, XTND a Pixbuf. Dvě z nich už měly podobnou příležitost letos na podzim na TechCrunch Disrupt v Londýně.

Firmy do Las Vegas poletí díky projektu CzechDemo. V jeho rámci plánuje CzechInvest podpořit více než 10 miliony korun až 144 českých firem a vyslat je celkem na 12 prestižních startupových akcí po celém světě.

“Nadějné začínající firmy často bojují s nedostatkem finančních prostředků, přímá zkušenost v zahraničí může přitom být pro další jejich rozvoj klíčová. Proto jim pomáháme s náklady jako je cestovné, registrace na akci či překlady materiálů,“ upřesňuje Markéta Havlová, ředitelka Odboru startupů agentury CzechInvest.

Brněnská firma Oscar Tech se konference účastní svou technologií Oscar Senior, která nabízí zábavu a konektivitu pro seniory. Přes text, video, volání a bezproblémové sdílení fotografií přináší specifické věkové skupině možnost zůstat v kontaktu s rodinou a přáteli.

Pixbuf z Děčínska chce uspět s aplikací pro správu a distribuci fotografií na všechny sociální sítě a fotografické služy. Aplikace umožňuje uživatelům snadno nahrát fotografii do systému, a distribuovat ji tak do sociálních sítí a do amatérských i profesionálních fotografických služeb pro prezentaci nebo prodej.

Další dva startupy mířící do Las Vegas měly díky projektu CzechDemo možnost sbírat zkušenosti už letos v Londýně na TechCrunch Disrupt. Plzeňská společnost Six Guys Labs vyrábí speciální trackery mapující aktivitu a odpočinek psů a koček a ostravský technologický startup XTND vyvíjí a vyrábí prémiový elektrický skateboard  vyrobený z hi-tech materiálů.

CES se letos koná 5. až 8. ledna. Veletrh každý rok navštíví přes 165 zájemců ze 150 zemí z celého světa, tuzemské startupy tam jedou sbírat příležitosti i hledat investory.

Total
0
Shares
Další články