CzechInvest spouští další kolo CzechStarter, pro startupy má 27 milionů a nejúspěšnější pošle do Silicon Valley

Agentura CzechInvest spouští další kolo projektu CzechStarter. Jeho cílem je poskytnout startupům konzultace s mentory a poradci, díky čemuž jim pomohou nastartovat a dále rozvíjet jejich podnikání. Nejúspěšnější podnikatele zároveň na dva týdny vyšle do akcelerátoru BootUP v Silicon Valley. Každý z celkových pětadvaceti startupů může získat podporu ve výši až 1,1 milionu korun.

V programu CzechStarter je aktuálně dvacet startupů. Devět společností z první výzvy dokončuje sedmiměsíční mentoringovou a poradenskou fázi a v dubnu budou usilovat o účast na dvoutýdenním Silicon Valley Campu.

Šance na Silicon Valley

Jedenáct startupů z druhé výzvy si momentálně vybírá své mentory a poradce. K dispozici mají na 70 mentorů a čtyři poradenské společnosti.

Během sedmiměsíční Basic fáze mohou startupy čerpat 150 hodin mentoringu a poradenství v oblasti financí, managementu, organizace a výroby, marketingu, PR, práva nebo ochrany duševního vlastnictví. CzechInvest přitom z konzultací uhradí 85 procent nákladů. Náklady spojené s cestou a dvoutýdenním pobytem v akcelerátoru BootUP v Silicon Valley (nazvané jako Gold fáze) pak do výše sta procent.

Přihlášky agentura přijímá od 22. března do 26. dubna 2018 na této adrese. CzechStarter je určen pro české podniky s:

  • inovativním existujícím produktem/službou,
  • popř. prototypem, beta verzí (nikoliv pouze nápad),
  • stářím od 0 do 3 let,
  • maximálně 50 zaměstnanci,
  • sídlem v ČR a provozovnou mimo region hlavního města Prahy,
  • statutem právnické osoby,
  • potenciálem k nadnárodnímu působení,
  • růstovým potenciálem do budoucna.

„K potřebám firem přistupujeme individuálně. S potenciálními mentory a partnery mají startupy možnost se osobně seznámit například během takzvaného Speed Datingu. Letos v únoru se na něm v Node 5 potkalo na šest desítek startupů, mentorů a poradců,“ říká Markéta Havlová, ředitelka Odboru startupů agentury CzechInvest.

Total
0
Shares
Další články