CzechInvest posílá dvanáct českých startupů do San Franciska na TechCrunch Disrupt

TechCrunch Disrupt v San Francisku bude mít silné české zastoupení – rovnou 12 startupů tam míří s podporou projektu CzechDemo. Patří mezi ně známá jména jako BattSwap nebo Six Guys Lab, ale třeba i projekt čtečky digitálních komiksů nebo hardware-softwarové řešení infrastruktury, které má za cíl nahradit stolní počítače, jak je dnes známe.

„Pomůžeme jim uhradit náklady na účast, poskytneme jim informace, základní mentoring a zajistíme překlad prezentačních materiálů. Další už je na nich,“ říká Karel Kučera, generální ředitel CzechInvestu. Program startupům hradí polovinu až 100 procent nákladů. TechCrunch Disrupt se na západním pobřeží – v Mekce technologického světa – koná od 18. do 20. září.

Kdo do San Franciska míří?

Nanits Universe představí revoluční čtečku digitálních komiksů běžící na vlastní technologii Nanits Engine. Umístili se třeba v českém Startup World Cupu.

Incomaker je marketingová platforma s vlastní umělou inteligencí. Sbírá data, mění je na informace, informace na marketing a marketing na peníze. Dřív se jí podařilo získat investici od EU – to umí jen 2,5 procenta českých žadatelů.

Six Guys Lab obíhá svět s produktem Actijoy (byl už třeba na CES 2017), který sleduje aktivitu, příjem potravy a odpočinek psů a koček. Vyhodnocuje nasbíraná data a upozorní na zásadní změny v chování domácích mazlíčků.

Largos Media budou prezentovat produkt ViaGoood. Charitativní patforma Be-Good je založena na mobilní aplikaci, která nabízí zajímavý a motivující online obsah, který má přimět k pomoci ostatním

AquaQube je designová čistička vody v domácnosti.

Dataddo má produkt, který automatizuje datové procesy. Jeho používáním šetří zákazníci desítky až stovky hodin zbytečné práce měsíčně.

BattSwap prodává systém pro okamžité dobíjení elektromobilů pomocí technologie výměny baterie. Získal třeba investici od Prague Startup Centre a dohodl se na pilotu pro Rohlik.cz a DámeJídlo.cz.

Decissio disponuje analytickým nástrojem pro venture investory a akcelerátory. Myšlenkou je využívat technologii Blockchain a umělou inteligenci ke shromažďování a analýze investičních dat. Řadí se do projektů StartupYardu.

Xevos Group staví na Xevos Clouder, hardware-softwarovém řešení infrastruktury, které zastřešuje komplexní řešení v IT. Má za cíl nahradit stolní počítače, jak je dnes známe.

StatusDroid vyvíjí SaaS aplikaci, která umožní uživatelům posílit funkčnost i bezpečnost jejich webových stránek, e-shopů či blogů.

Simple Dent nabízí software pro provoz zubních ordinací pro běžné CRM funkce i pro kompletní organizaci zubních ordinací od plánování kalendáře až po výkazy pojišťovnám.

Brightify staví na softwarovém frameworku Reactant pro mobilní platformu iOS společnosti. Jeho smyslem je výrazně zkrátit vývojový cyklus uvedení iOS aplikace do produkce.

Konference TechCrunch Disrupt San Francisco patří do série nejprestižnějších startupových akcí, které se konají v USA, Evropě i v Asii. Mladé firmy mají šanci získat investici díky prezentacím před investory, ukázat se na Hackathonu, ale i setkat se s úspěšnými českými firmami působícími v Silicon Valley.

V rámci CzechDemo chce CzechInvest do roku 2019 podpořit více než 10 miliony korun až 144 českých firem. Hodlá jim pomoct dostat se na celkem na 12 prestižních startupových akcí po celém světě. Naposledy hledal ty, které by poslal do Helsinek či Lisabonu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pokud chcete být úspěšní v Americe, odstěhujte se tam, radí STRV, Cleevio i další

Ve Spojených státech úspěšně působí několik startupů s českým původem a globálními ambicemi, zaměřených na vývoj mobilních aplikací. Pokud byste hledali průnik zkušeností, které během poměrně krátké existence udělaly, návod na úspěch je podobný: nastálo sídlí v USA. Byznys v Americe se z Evropy dělá jen velmi obtížně, shodují se zástupci těchto firem.
Přečtěte si více

Americký gigant GoDaddy.com koupil česko-slovenský startup M.Dot

Tahle zpráva nám udělala hodně velkou radost. Hostingový a doménový poskytovatel GoDaddy.com právě oznámil převzetí služby M.Dot, která je mobile-first řešením na tvorbu webových stránek. Startup v roce 2011 společně založili Dominik Balogh ze Slovenska a Pavel Serbajlo z Česka, nyní celkem pětičlenný tým kromě nich čítá ještě další tři české vývojáře.