CzechInvest chce být se startupy od začátku až do globálního úspěchu, má pro ně 142 milionů

CzechInvest rozšiřuje podporu startupů. Kromě finanční a poradenské opory nabízí tréninkový program a možnost vycestovat do Silicon Valley, New Yorku, Singapuru nebo Londýna. Zajímavé mohou být i kontakty na možné investory. Bude tak startupy provázet od počátků podnikání až po vstup investorů, agentura na to má připraveno přes 142 milionů korun.

Podpora bude spočívat hlavně v networkingu a získávání zahraničních zkušeností „Začínající podnikatele podporujeme systematicky. Každá z aktivit se zaměřuje na jinou fázi vývoje startupu, od samotných začátků společnosti až po kontakt s investorem,“ říká Karel Kučera, generální ředitel agenturys tím, že na přelomu loňského a letošního roku se už několik vybraných startupů na zahraničních veletrzích prezentovalo a přihlášky do dalších programů Czechinvest otevře už brzy.

Přihlašovat se je možné do čtyř následujících programů.

  • CzechStarter pomůže získat know-how od zkušených podnikatelů
  • CzechDemo umožní zúčastnit se prestižních zahraničních akcí
  • CzechAccelerator vyšle na zkušenou do zahraničních inkubátorů
  • CzechMatch připraví na prezentace a jednání s investory a odbornou veřejností

techcrunch disrupt czechinvest

Podpora první fáze rozvoje navazuje na úspěch předešlého programu CzechEkoSystem. Díky projektu CzechStarter mohou vybrané startupy absolvovat několikaměsíční tréninkový program v Česku zaměřený na rozvoj jejich podnikatelské aktivity a komercionalizaci produktu.

Projekt CzechDemo je zaměřený na podporu účasti na zahraničních akcích. Již v prosinci 2016 se první startupy zúčastnily veletrhu TechCrunch Disrupt v Londýně a v lednu 2017 veletrhu CES v Las Vegas. V tomto roce připravuje CzechInvest účast českých firem na TechCrunch Disrupt v New Yorku a v San Francisku. Do světové startupové komunity uvedl již prvních 6 českých firem. Přihlášky je možné zasílat od 16. února.

Pokračování se dočkal i CzechAccelerator, který v zahraničních podnikatelských inkubátorech nabídne účastníkům kancelářské prostory, mentoring a poradenství. Vydat se budou moci do zmíněných lokalit jako Silicon Valley, New York, Singapur a Londýn. Je možné hlásit se od března.

Setkávání startupů s možnými investory a odbornou veřejností na vlastních akcích zajistí CzechInvest v rámci aktivity CzechMatch. Vyspělejší startupy zde budou prezentovat své projekty a sjednávat si schůzky s partnery, dodavateli či zákazníky. První zájemci se budou moci hlásit také od března.

Všechny důležité informace, včetně přihlášek, jsou na novém webu Podpora startupů. Přehled o českém startupovém prostředí nabízí v novém vizuálu i česko-anglický portál CzechStartups.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě se Zdeňkem Svobodou, spoluzakladatelem GoodData

Vypadá a působí trochu jako mladý Bill Gates a ani způsobem uvažování k němu nemá zas tak daleko. Zdeněk Svoboda s Romanem Staňkem dosáhl úspěšného amerického hattricku s firmami NetBeans, Systinet a GoodData. Posledně jmenovaná je nyní oceňována na nějakých 300 milionů dolarů a hlavně jí jsme se věnovali v trochu vizionářsky zaměřeném rozhovoru.