CzechDemo: CzechInvest hledá startupy, které vyšle do Helsinek a Lisabonu

V rámci třetí výzvy vyhlášené v projektu CzechDemo agentury CzechInvest mohou začínající podnikatelé vycestovat na mezinárodní veletrhy do Lisabonu a Helsinek. Startupy získají finanční podporu pokrývající 50 až 100 procent nákladů.

„Začínající české firmy budou mít v Lisabonu a Helsinkách šanci představit se v mezinárodním startupovém prostředí, kde mohou zaujmout potenciální investory. V rámci projektu CzechDemo jsme vyslali na prestižní akce v zahraničí již osm českých firem. Od začátku roku vycestovaly například na TechCrunch Disrupt v New Yorku a CES v Las Vegas,“ uvedla Markéta Havlová, ředitelka Odboru startupů CzechInvestu.

Konkrétně teď mají startupy možnost vycestovat na Web Summit 2017 v Lisabonu a Slush 2017 v Helsinkách, přihlášky společně s byznysplánem agentura přijímá od 18. června do 7. července, další informace píše na tomhle webu.

O co vlastně jde?

Slush 2017 (30.11. – 1.12.) patří mezi největší startupové veletrhy a konference ve Skandinávii. Více než 20 tisíc účastníků má v rámci dvoudenní akce možnost potkat se s investory i se startupy. Součástí akce je soutěž The Slush 100 Pitching Competition, ve které mohou soutěžící startupy získat nové investice.

Web Summit 2017 (6.11. – 9.11.) je pak největší evropský startupový veletrh. Akce každoročně hostí více než 50 tisíc účastníků a letos se uspořádává v Lisabonu. V rámci veletrhu se představují nejzajímavější startupy a technologické novinky z celého světa.

Vybraným startupům CzechInvest proplatí polovinu až sto procent nákladů na registraci, stánek, mentoring, cestovné a překlady. V rámci projektu CzechDemo má na podporu připravených přes 10 milionů korun pro 144 firem, které plánuje vyslat na 12 světových akcí, a to postupně až do roku 2019.

CzechDemo je určeno pro české podniky s

  • inovativním produktem/službou min. prototypem/beta verzí produktu
  • stářím do 5 let
  • maximálně 50 zaměstnanci
  • sídlem v ČR a provozovnou mimo region hlavního města Prahy
  • statutem právnické osoby
  • motivací mezinárodně působit

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Futurelytics

Prestižní startupový Seedcamp vyhrála v historii pouze jedna česká společnost. Ta společnost se jmenuje Futurelytics a důvěru mentorů a investorů Seedcampu vybojovala teprve před pár týdny v Budapešti. Protože o ní ale poslední dobou bylo i jinak docela dost slyšet, rozhodli jsme se, že je nejvyšší čas podívat se na ni zblízka.
Přečtěte si více

Lidskásíla.cz: Startup, který teď poletí. Aspoň podle Tomáše Čupra. Do firmy investoval miliony

Online platforma LidskáSíla.cz získala miliony jako investici do svého rozvoje. A to dva měsíce po startu svého provozu. Podíl si koupil Tomáš Čupr přes investiční společnost Bizthusiasm a polský investor, který ale nechce být zveřejněn. Služba se chystá na rozšíření, do 2 let by chtěla naplno vytížit přes 2000 profesionálů.
Přečtěte si více

Bakodo: naskenujte čárový kód a mějte jasno

Asi už jste také někdy přemýšleli, jestli věc, kterou máte v nákupním košíku, opravdu stojí za ty peníze. Pro uživatele iPhonu je tady služba Bakodo, která umí přečíst čárový kód a ihned vám ze své databáze vyhodí všechny informace, které jsou o produktu dostupné. Nově i včetně recenzí a zkušeností přátel.