CzechAccelerator pokračuje, šedesáti startupům nabídne 70 milionů

Agentura CzechInvest pokračuje s projektem pro začínající podnikatele CzechAccelerator, díky kterým startupisti dostanou kancelářské prostory, mentoring a poradenství v zahraničních podnikatelských inkubátorech v Silicon Valley, New Yorku, Singapuru a Londýně.

Celkově plánuje podpořit šedesát firem a připraveno pro ně má přes 70 milionů korun. První vlnu přihlášek CzechInvest přijímá od 17. června do 31. července letošního roku.

„Mít dobrý nápad už dávno nestačí. Je důležité uspět mezi konkurencí, umět se dobře propagovat, získat investora a prorazit třeba i na zahraničních trzích. Proto startupům nabízíme nejen poradenské služby, ale také právě inkubační pobyty, které pomohou nastartovat byznys ve zvolených lokacích,“ slibuje Karel Kučera, generální ředitel agentury CzechInvest.

Startupy, které projdou hodnotící komisí, absolvují v rámci CzechAcceleratoru tříměsíční akcelerační projekt v zahraničí. Tam budou moct využívat pronajaté kancelářské prostory pro dvě osoby nebo poradenské služby na ochranu duševního vlastnictví.

Kromě zajištění pobytu je pro účastníky programu připravena nabídka dalších služeb, jako vstupy na networkingové akce, marketinkové materiály, překlady nebo letenky. CzechInvest uhradí náklady z 50 až 100 procent.

Pro koho je CzechAccelerator určen? Podniky s

  • inovativním existujícím produktem/službou
  • stářím od 1 roku do 7 let
  • maximálně 50 zaměstnanci
  • sídlem v ČR a provozovnou mimo region hlavního města Prahy
  • statutem právnické osoby
  • vysokým růstovým potenciálem
  • potenciálem k úspěšné komercionalizaci produktu v destinaci

Druhé pokračování projektu navazuje na původní CzechAccelerator, který probíhal v letech 2011 až 2014. CzechInvest v něm celkovou částkou 23,3 milionu korun stihl podpořit 39 společností.

Total
0
Shares
Další články