CzechAccelerator otevírá další šanci pro firmy, které chtějí uspět v zahraničí

V pořadí již šestá výzva projektu CzechAccelerator 2011 – 2014 vyhlašovaná agenturou CzechInvest, bude otevřena pro inovativní české firmy, které mají ambice uspět v zahraničí a hledají strategického či investičního partnera nebo zahraniční obchodní kontakty. Pro české firmy se opět otevírají destinace Silicon Valley nebo Boston v USA, Singapur, Izrael a Švýcarsko. Přihlášky lze posílat od 29. května až do 9. září.

Podpořeno může být až dvanáct firem z oborů ICT, life science, nanotechnologie, biotechnologie, zdravotnické techniky, čisté technologie a přesného strojírenství. Termíny pobytů v zahraničních technologických inkubátorech jsou stanoveny na období od 6. ledna do 30. června 2014, přičemž délka pobytu se pohybuje v rozmezí tří až šesti měsíců.

Projekt usnadňuje účastníkům vstup na rozvinuté zahraniční trhy, a to zejména pomocí rozvoje manažerských zkušeností a prostřednictvím specializovaných poradenských služeb. Podporu mohou účastníci očekávat při hledání financování formou cizího kapitálu nebo patentové ochrany svých produktů. Účastníci projektu mají možnost sbírat zkušenosti na nejrůznějších networkingových akcích a setkáních s investory, mají rovněž příležitost konzultovat svůj podnikatelský plán s profesionálními poradci. V balíčku služeb je zahrnutý i bezplatný nájem kancelářských prostor v inkubátoru.

“Důležité je mít inovativní produkt, který dokáže zaujmout investory nebo strategické partnery, a silný zájem rozšířit podnikání na zahraničních trzích. Hodnotí se zejména technologická vyspělost a inovativnost produktu, praktická uplatnitelnost produktu na trhu a jeho realizovatelnost produktu,” radí firmám Luboš Matějka, projektový manažer projektu.

Předpokládaný počet otevřených míst v jednotlivých destinacích:

  • Silicon Valley (3 místa) – zájem o firmy z oblasti: ICT, life science a nanotechnologie
  • Boston (3 místa) – zájem o firmy z oblasti: biotechnologie, zdravotnické techniky, čisté technologie a life science
  • Singapur (2 místa) – zájem o firmy z oblasti: ICT, biotechnologie a life science
  • Izrael (2 místa) – zájem o firmy z oblasti: life science, ICT, biotechnologie a čisté technologie
  • Švýcarsko (2 místa) – zájem o firmy z oblasti: biotechnologie, life sciences, čisté technologie a přesného strojírenství

Přihlášku je nutné zaslat v češtině a angličtině na adresu accelerator@czechinvest.org nejpozději do 9. 9. 2013. Součástí přihlášky musí být účetní uzávěrky za poslední tři roky. Více informací najdete na webových stránkách projektu czechaccelerator.cz, zkušenosti dosavadních účastníků projektu pak na této stránce.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Data orgasmus, Miloš Endrle a StartupYard

Startupisté, marketéři, šéfové korporací, novináři. Těm všem je vtloukáno do hlavy, že dneska se musí všechno měřit a vyhodnocovat. Z koho si na českém internetu vzít příklad při budování vlastního byznysu postaveného na datech? I tomu se v dnešním speciálním datovém dvojblogu věnuje hostující Petr Šimeček z Kebooly.
Přečtěte si více

Předposlední týden v červnu si rezervujte na Startup Summit. Bude to jízda!

Czechs & Slovaks meet West, West meets Czechs & Slovaks. To je podtitul červnového Startup Summitu, který se letos plně přepne do angličtiny, přivede zahraniční řečníky i média, nabídne soutěž pro začínající firmy pod vedením amerických investorů a využije přítomnost jinak těžko dostupných hostů z USA, Británie, Německa, Nizozemí a dalších zemí i formou úzce zaměřených workshopů.