CzechAccelerator firmám nabízí novou pobočku v Singapuru

Především společnostem podnikajícím v informačních a komunikačních technologiích, biotechnologiích a tzv. life sciences by měla pomoci nově otevřená singapurská pobočka startupově orientovaného programu CzechAccelerator.

Pobočku dnes otevřeli generální ředitel CzechInvestu Miroslav Křížek, Ladislav Mareš z NFG services, první české společnosti, která se do projektu na místě zapojila, a Thirumalai Venky Venkatesan z Národní singapurské univerzity. U příležitosti otevření pobočky zástupci NFG services podepsali s univerzitou memorandum o zapojení se do konkrétních projektů a spustili singapurskou verzi svého webu nafigate.com, pro který má v brzké době v plánu ještě verzi japonskou a čínskou.

“Projekt CzechAccelerator 2011-2014 představuje pro malé a střední technologické firmy jedinečnou šanci, jak nasbírat zkušenosti, získat kontakty a partnery v destinacích, kam se soustředí inovativní špičky z celého světa. Dostat se do takového centra, kterým je právě i Singapur, může být pro české firmy finančně neúnosné, a proto nabízíme prostřednictvím projektu CzechAccelerator 2011-2014 finanční podporu a pomoc před odjezdem i v průběhu pobytu,” řekl k otevření pobočky ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek komentuje situaci takto: “CzechAccelerator 2011-2014 nejen, že otevírá dveře českým firmám do Asie, a společnost  NFG services je toho prvním příkladem, ale zároveň startuje i další možnosti spolupráce, a to například vstup singapurských investorů do České republiky a rozvoj další vědecko-výzkumné spolupráce.”

Na místě je partnerem programu akcelerátor Expara IDM Ventures, jehož generální ředitel Douglas Abrams mluvil o “budování mostů mezi Singapurem a Českou republikou v oblasti podnikání a inovací”. Druhou českou firmou, která se do Singapuru chystá, je System4u, společnost zaměřená na mobilní řešení pro firemní klientelu.

Via CI

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startupové prostředí dospívá, proto začalo zajímat i banky, říká šéf J&T Ventures

Rizikový fond J&T Ventures nedávno oznámil první dvě investice za celkem téměř 20 milionů korun a co nevidět oslaví své první narozeniny. Na spadnutí jsou další dvě investice do firem s českými zakladateli a ještě letos by mělo být jasno také o osudu chystaného navazujícího fondu, který má být ještě větší než ten aktuální s téměř 70 miliony korun.