CzechAccelerator do zahraničních akcelerátorů letos poslal již 11 startupů, teď hledá další

Od začátku roku poslala agentura CzechInvest v rámci svého programu CzechAccelerator již jedenáct startupů do zahraničních podnikatelských inkubátorů v Singapuru, Silicon Valley a New Yorku. Dalších 11 se o tuto možnost bude v blízké době ucházet před komisí, nejlepší z nich odjedou do zmiňovaných destinací a do Londýna v září.

Od pondělí CzechInvest zároveň vyhlásil další, čtvrtou výzvu pro podávání přihlášek do CzechAcceleratoru. Startupy, které by chtěly vyrazit do zahraničí od ledna do března 2019, se mohou hlásit do 1. srpna.

Při účasti v CzechAcceleratoru startupy čeká tříměsíční akcelerační program v zahraničním akcelerátoru v Silicon Valley, New Yorku, Singapuru nebo Londýně. Během této doby se účastní mentoringu, poradenství, workshopů, networkingových akcí a dalších navazujících služeb.

Program je určen pro české podniky s:

  • inovativním existujícím produktem/službou,
  • stářím do 7 let,
  • maximálně 50 zaměstnanci,
  • sídlem v ČR a provozovnou mimo region hlavního města Prahy,
  • statutem právnické osoby,
  • vysokým růstovým potenciálem,
  • potenciálem k úspěšné komercionalizaci produktu v destinaci.

„Věříme, že zahraniční zkušenost firmám rozšíří obzory, pomůže jim poznat specifika daného trhu, a především akceleruje jejich podnikatelské dovednosti na vyšší úroveň. Učit se mohou od těch nejlepších. Máme skvělé partnery. Úspěšnost zájemců se pohybuje nad 50 procenty. V aktuální výzvě otevíráme všechny čtyři destinace pro evropský, americký i asijský trh,“ upřesňuje ředitelka Odboru startupů agentury CzechInvest Markéta Havlová.

Koho CzechInvest do zahraničí vyslal

V amerických inkubátorech US Market Access Centre v Silicon Valley a Venture Out v New Yorku aktuálně pobývá šest českých startupů.

Autolift Production nabízí sérii skladných a přenosných zvedacích zařízení na automobily i motocykly využitelných doma v garáži i autoservisech.

EVL Tool nabízí datovou integraci a transformaci dat jak v dávkovém zpracování, tak online v reálném čase.

Persoo automaticky vytváří zákaznické profily, zobrazuje personalizované nabídky a nastavuje marketingové kampaně k podpoře prodeje.

AIK IT Digital vytváří webové stránky i aplikace, analyzuje big data a dále s nimi pracuje.

ViaGood firmy Largos Media je pozitivní sociální síť pro lidi, kteří chtějí žít a tvořit lepší svět.

Produktem Netcope Technologies je vysokorychlostní programovatelná síťová karta, která řeší problém nedostatečného výkonu dnešních serverů. Zpátky do České republiky se tyto start-upy vrátí v polovině července.

A jak svoje působení za oceánem startupy hodnotí? „Přežít v San Francisku je z hlediska vysokých životních nákladů docela výzva. Na druhou stranu nás to motivuje k větším výkonům a rychlejšímu vstupu na trh. Pracujeme na zlepšení komunikace, vžíváme se do místních zvyklostí, obchodní struktury a chování zákazníků,“ popisuje své čerstvé dojmy Barbora Jeřábková z Autolift Production.

Před dvěma měsíci se ze zahraničních inkubátorů vrátilo pět startupů s radou pro ostatní. „Připravte si přesný plán toho, čeho chcete během pobytu dosáhnout, a tvrdě za tím pak jděte. Nespoléhejte se, že vás někdo povede za ručičku. Potkávejte se s lidmi. Networking je základ, ale funguje jinak než v Česku. Všichni jsou otevření, poslechnou si vás, nabídnou pomoc nebo vás nakontaktují na někoho dalšího,“ radí startupům, které se do zahraničí teprve chystají, nebo o tom uvažují, Ondřej Gazda z Integromatu, který pobýval v Silicon Valley od února do dubna 2018.

Total
0
Shares
Další články