Czech Indie Power: Úspěchy střídají další úspěchy

Po delší odmlce jsme se podívali na novinky u nezávislých českých herních vývojářů. Ti obecně dlouhodobě patří mezi špičku herního světa a jejich novinky to jenom dokazují. V Craneballs spustili Overkill 2, Dead Trigger dostal zelenou na Steamu, CBE Software naraisovali hezké peníze na IndieGoGo, Geewa spustila mobilní verzi Pool Live Tour, Ark8 spustili po pěti letech vývoje svoji Coraabii.

ARK8: Coraabia

Po dlouhých 5 letech spustil tým kolem Jakuba Hussara karetní online browser hru Coraabia. První dojmy sepsal například Petr Poláček na games.tiscali.cz a vypadá to velice nadějně!

Craneballs: Overkill 2

Hitovka Overkill od ostravských Craneballs se konečně minulý měsíc dočkala pokračování. Jedničku si stáhlo něco okolo 12 milionů lidí, držíme palce, aby dvojka dosáhla na ještě lepší čísla!

Geewa: Pool Live Tour Mobile

Miloš Endrle se na našem Global Startups srazu pochlubil, že Geewa pořád roste, nabírá stále nové zaměstnance, zlepšuje monetizaci. Nově ale třeba vyhráli prestižní souboj na games.com (March Maddnes Facebook Game Face-Off 2013) o nejlepší facebookovou hru současnosti, a vydali dlouho očekávanou mobilní verzi.

MADFINGER Games: Dead Trigger

Aktuálně asi nejznámější a nejúspěšnější čeští herní vývojáři z Madfinger Games sbírají jeden úspěch za druhým. Veleúspěšný Dead Trigger (15 milionů stažení na mobilní zařízení so far!) dostal zelenou na Steamu a brzy bude oznamovat release pro PC (pokud nevíte, co to znamená, je to otevřená cesta k dalším milionům až desítkám milionů stažení). Mimochodem, pro představu, jak moc je hra populární, přikládáme trailer, který má na kontě už přes 2 miliony zhlédnutí. Brno prostě jede.

Cinemax: 247 MISSILES

Cinemax vydal svoji retro hříčku 247 MISSILES (web | iTunes).

CBE Software: J.U.L.I.A. IndieGoGo Campaign

Vývojáři ze CBE Software raisovali na IndieGoGo na “enhanced edition” hry J.U.L.I.A.. Oproti původním plánovaným 5.000 USD se jim podařilo dosáhnout na moc sympatických 14.200 USD, což je pravděpodobně zatím jedna z nejvyšších částek, která se povedla českému vývojáři přes crowdfunding nasbírat (naposledy jsme si dělali rešerši před půl rokem, určitě uděláme brzy další přehled).

Flow Studio: Sortee & Leap Motion

Flow Studio po vydání hry Sortee na AppStore nezáhálí. Aktuálně si mimojiné hrají se super cool ovládáním Leap Motion.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

IBM, SAP, Seznam. Korporace v Česku lákají startupy na služby i peníze

Zájem o startupy v Česku roste a úměrně s tím přibývají i možnosti jejich financování. V současné době má tak začínající tým na výběr hned z několika zdrojů peněz. Pokud ale nechce peníze od státu ani Tomia Okamury, může se stále častěji obrátit i na velké firmy. Ty se totiž probírají ze sladkého snu všemocnosti a zjišťují, že jejich komplikované procesy a struktury je potřeba okysličit - pomocí nápadů od malých firmiček někde tam dole.