Czech Indie Power: Kreativita utržená ze řetězu

Jestli se dá nějak shrnout trend mezi českými nezávislými herními tvůrci, byl by to hlavně důraz na fantastickou audiovizuální stránku. Jakub Dvorský proslavil ve světě české herní vývojáře svým originálním vizuálním přístupem už před pěknými pár lety a dnešní hry tomuhle obrázku rozhodně ostudu nedělají.

Cinemax

Pražské herní studio Cinemax slaví úctyhodných 15 let na trhu. Tým okolo Lukáše Macury při té příležitosti dává svoje iOS hry buď úplně zdarma, nebo za pakatel (ios.cinemax.cz/moregames). A my gratulujeme moc a přejeme alespoň dalších 15 let :).

Kromě toho před pár týdny pustili do světa i novou match three iOS hru Hexee. Mrkněte na trailer:

Mimpi

V Silicon Jelly dokončují svého snového puzzle platformera Mimpiho. Venku je poslední trailer a hra se během pár týdnů objeví jak pro iOS a Android, tak i Mac a PC. Publisherem jsou londýnští Crescent Moon Games. Držíme palce, vypadá to čím dál tím luxusněji!

Flow Studio

Pražští Flow Studio se s plnou vervou pustili do testování nové technologické hračky Leap Motion. Nejprve na nově vznikající trh s aplikacemi pustili svoji původně iOS hru Sortee a následně s Jánem Illavským předělali pro Leap Motion i geniální experimentální appku Midnight.

Marek Rosa s novou hrou

Marek Rosa se po (nebo vedle? nevíme…) MinerWars pouští do další hry. Zatím dal k dispozici pár neoficiálních trailerů:

Lums

Studio Hyperbolic Magnetism vypustilo v létě puzzle hru Lums, která nejenom, že vypadá naprosto fantasticky, ale boří i žebříčky AppStoru po celém světě.

Trappped

A Hyperbolic Magnetism ještě jednou. Ján Ilavský si v létě vyšvihnul ještě hardcore puzzle hru Trappped.

Hero of Many

Brněnští Trickster Arts pustili do světa parádní action adventure Hero of Many. Luxusní audiovizuální zážitek.

Grip Games

Grip Games spustili Atomic Ninjas pro PlayStation 3 a PlayStation Vita. PS3 bohužel nemáme abychom vyzkoušeli, ale trailer vypadá moc dobře.

Total
0
Shares
Další články