Czech Indie Power: Kickstarter, fotbal a další hračky

O českých herních vývojářích jsme nepsali už nějakou dobu, tak bylo potřeba tentokrát zapátrat maličko do minulosti. Podívali jsme se na to, o kterých projektech se za posledních pár měsíců mluvilo, a o kterých se teprve mluvit ještě bude.

Kingdom Come: Deliverance

Suverénně nejvíc se za poslední dobu mluvilo hlavně o jedné hře – projektu Kingdom Come: Deliverance od Warhorse Studios. Ti chtěli přes Kickstarter naraisovat 300 tisíc liber, aby se jim nakonec podařilo vybrat neuvěřitelných 1,1 milionu! Gratulujeme ještě jednou a těšíme se na výsledek!

Soccerinho

Od začátku března si můžete na iOS zařízeních zahrát fotbalovu pecku Soccerinho.

Flow Studio a Gesture Control Hackathon

4. až 6. dubna se v pražském TechSquare bude pod taktovkou kolegů z Flow Studia konat první český Gesture Control Hackathon, kde si můžete vyzkoušet nový Kinect 2, náramek Myo nebo výrazně vylepšený skeletal tracking od Leap Motion. To vše pak spojit s Google Glass, Oculus Rift nebo třeba programovatelnou hračkou Sphero.

Mimpi a European Games Award

Pražští Silicon Jelly čekají, jestli si jejich platformovka Mimpi odnese některou z cen z European Games Award, kam byli jako jedni z mála českých vývojářů nominováni. Mezitím jim proběhl feature na Mac AppStore a připravují se další updaty. Držíme palce!

Keen Software a Space Engineers

Pražští Keen Software vydali do světa další rozšíření hry Space Engineers – Survival mód a multiplayer. Podpořit je můžete na Steamu.

Cinemax a Wormi

Pražští Cinemax mají na AppStore další zářez – hříčku Wormi.

Vaporum

Už několik měsíců se pracuje na nové slovenské hře Vaporum. Před pár týdny vydali vůbec první herní trailer a nevypadá to vůbec zle! Víc informací na jejich stránce na Steamu.

Flappy Rocket pro Leap Motion

Společná víkendová legrace Flow Studia a Jana Ilavského – klon superúspěšných Flappy Birds pro Leap Motion. Pokud náhodou ovládaní Leap Motion už máte, můžete vyzkoušet zde.

Artificical Mind

Simplicity Game Studio (ze Slovenska) uveřejnilo další gameplay video z nového projektu Artificial Mind. Sledovat jeho další vývoj můžete na Indie DB.

Serena

Tvůrci velice zajímavé hry J.U.L.I.A. vydali pro Windows, Mac a Linux další neobvyklý projekt. Zahrát si můžete přes Steam.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Michalem Hanusem

Mezi českými investory patří Michal Hanus jednoznačně mezi ty úspěšné. Byl u velkých úspěchů Miloše Endrleho i Jana Barty, a přestože ne z každé investice se stal zlatý důl, vyloženou katastrofu podle svých slov zatím nezažil. Rádi jsme si proto poslechli jeho názory na české startupy i to, proč tu podle něj zatím místo skutečného startupového ekosystému jsou spíš "party lidí, kteří spolu mluví".