Czech Indie Power: Horké novinky od českých vývojářů

Podíváme se na hry, které vyšly okolo Vánoc, na připravované novinky, na akce, které herní vývojáře v nejbližší době čekají, i na speciální vychytávku s názvem Futuro Cube – netradiční herní gadget, se kterým se jedna česká společnost snaží prorazit na legendárním portálu Thinkgeek.com.

LETZ: The story of ZED

Hra se slovíčky od herního startupu About Fun LETZ: the Story of ZED, patřící do kategorie takzvaných “match 3” her, vyšla ještě před Vánocemi a sklidila na české poměry neobvykle vysoké množství skvělých recenzí. Doufejme, že se podaří recenze přetavit i do prodejů.

Crazy Vampires

Action-puzzle hra Crazy Vampires od CBE Software vyšla již před svátky pro iOS, začátkem ledna pak dorazila i verze pro Android.

SteamGolf

A zapomenout nemůžeme ani na logickou hříčku s názvem SteamGolf. Pro iOS zařízení ji můžete stahovat zde. Ale ani tím nabídka českých her zdaleka nekončí…

Futuro Cube

Herní gadget, pojmenovaný tvůrci z pražské společnosti Princip stylově Futuro Cube, bylo možné přes web koupit už pod stromeček. Zajímavější ale všechno začíná být až v těchto dnech, protože se tahle chytrá kostička začala prodávat na legendárním americkém geek shopu Thinkgeek.com. Že by Češi letos prorazili i v globálním offline herním prostředí? Držíme palce!

Sortee

Kolegové z pražského Flow Studia už vyhlížejí konec měsíce, kdy se začne prodávat jejich druhá hra v pořadí – Sortee. Ukazovali jsme si už jejich infografiku o tom, jak hra vznikala, teď se můžete podívat i na trailer:

Dex – Cyberpunk Action RPG

Studio Dreadlocks začalo teasovat svůj nejnovější herní titul s názvem Dex. Těšíme se! (a s účesem našeho šéfredaktora to nemá nic společného)

Mimpi

Pražští vývojáři Silicon Jelly dotahují jeden ze svých největších projektů – puzzle platform adventuru Mimpi. Venku už je luxusní web i první teaser:

Hackathon Geewy

O herním hackathonu Geewy jsme už psali, určitě si ale zaslouží ještě jednou připomenout. Koná se 8. až 10. února a registrace končí již za pár dní.

Game Jam Prague

25. až 27. ledna se v Praze bude konat už poněkolikáté také pražský Game Jam, a to jako součást Global Game Jamu, který probíhá na více než 150 místech po celém světě zároveň. Registrace už byla uzavřena, ale stejně se tuhle akci určitě vyplatí sledovat i zpovzdálí.

Total
0
Shares
Další články