Czech Indie Power: Botanicula a Radiant Defense na obzoru

Čeští vývojáři nezávislých her nejsou žádná ořezávátka. To se ukazuje každým měsícem čím dál tím víc. A protože herní vývojáři jsou startupy se vším všudy a jejich úspěchy jsou mnohdy nepřehlédnutelné, rozhodli jsme se jim začít věnovat podrobněji na pravidelnější bázi.

Amanita Design: Botanicula

Brněnské studio Amanita Design, které se proslavilo hrami jako Samorost nebo extrémně úspěšným Machinariem (viz Machinarium se na iPadech stalo hrou týdne nebo Machinarium ovládlo Mac App Store, předběhlo i Angry Birds), finišuje přípravy před vydáním nejnovější hry Botanicula. Hra, které vtisknul osobitý grafický styl tentokrát výtvarník Jaromír Plachý, má za sebou už první úspěchy. Na nedávném GDC si hra odnesla prestižní IGF Award za Excellence in Audio. Datum vydání je stanoveno na 19. dubna a před pár dny studio vydalo poslední pre-release trailer.

Česká herní studia a FWA

Před dvěma měsíci jsme s Falanxií vyhráli jako první české herní studio prestižní designové ocenění FWA Mobile Of The Day Award. Od té doby tu samou cenu získali také kolegové z Flow Studia za svou iOSovou prvotinu Power of Logic a tento týden také Cinemax za helikoptérovou arkádu Gyro13. Gratulace!

Cinemax Gyro13 FWA

Hexage: Radiant Defense

Až ze serveru PocketGamer jsme se dozvěděli, že pražské studio Hexage (mimo jiné tvůrci úspěšné hry Robotek) vydá v nejbližších dnech až týdnech novou hru pro iOS, Android a Windows Phone. Na PocketGameru byl poprvé zveřejněn i trailer:

Lonely Sock: Coral City

Vývojáři z Lonely Sock a jejich první mobilní sociální hra pro Android – Coral City každým dnem překoná hranici prvních 100.000 stažení. Gratulujeme Jurajovi a celému týmu. Jen houšť!

Coral City

GAMEDAY 2012

Občanské sdružení České hry zveřejnilo pozvánku na GAMEDAY 2012. Konat se bude 6. května v Třeboni a s přednáškami vystoupí tvůrci z Amanita Design, Hammerware a samozřejmě mnozí další.

Secret Wars

A nakonec ještě přihřátí naší vlastní polívčičky. Náš ilustrátor z Falanxie Vláďa Chalupa vyhrál první semifinále live art battle akce Secret Wars (dva ilustrátoři proti sobě, 2,5×2,5m velké plátno, pouze černá barva a hodina a půl časový limit) a postupuje do finále! Níže jeho vítězné dílo.

Secret Wars

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Češi a rozvoz jídla

Kdo si u nás nechává dovážet jídlo, spíš muži, nebo ženy? Jsou populárnější obědy, nebo večeře? A jakým způsobem si zákazníci jídlo nejčastěji objednávají? DameJidlo.cz ve spolupráci s předními českými rozvozy Sushitime.cz a Pizza West připravilo infografiku mapující zákaznické chování v rozvozech.