Czech Indie Power: Botanicula a Radiant Defense na obzoru

Čeští vývojáři nezávislých her nejsou žádná ořezávátka. To se ukazuje každým měsícem čím dál tím víc. A protože herní vývojáři jsou startupy se vším všudy a jejich úspěchy jsou mnohdy nepřehlédnutelné, rozhodli jsme se jim začít věnovat podrobněji na pravidelnější bázi.

Amanita Design: Botanicula

Brněnské studio Amanita Design, které se proslavilo hrami jako Samorost nebo extrémně úspěšným Machinariem (viz Machinarium se na iPadech stalo hrou týdne nebo Machinarium ovládlo Mac App Store, předběhlo i Angry Birds), finišuje přípravy před vydáním nejnovější hry Botanicula. Hra, které vtisknul osobitý grafický styl tentokrát výtvarník Jaromír Plachý, má za sebou už první úspěchy. Na nedávném GDC si hra odnesla prestižní IGF Award za Excellence in Audio. Datum vydání je stanoveno na 19. dubna a před pár dny studio vydalo poslední pre-release trailer.

Česká herní studia a FWA

Před dvěma měsíci jsme s Falanxií vyhráli jako první české herní studio prestižní designové ocenění FWA Mobile Of The Day Award. Od té doby tu samou cenu získali také kolegové z Flow Studia za svou iOSovou prvotinu Power of Logic a tento týden také Cinemax za helikoptérovou arkádu Gyro13. Gratulace!

Cinemax Gyro13 FWA

Hexage: Radiant Defense

Až ze serveru PocketGamer jsme se dozvěděli, že pražské studio Hexage (mimo jiné tvůrci úspěšné hry Robotek) vydá v nejbližších dnech až týdnech novou hru pro iOS, Android a Windows Phone. Na PocketGameru byl poprvé zveřejněn i trailer:

Lonely Sock: Coral City

Vývojáři z Lonely Sock a jejich první mobilní sociální hra pro Android – Coral City každým dnem překoná hranici prvních 100.000 stažení. Gratulujeme Jurajovi a celému týmu. Jen houšť!

Coral City

GAMEDAY 2012

Občanské sdružení České hry zveřejnilo pozvánku na GAMEDAY 2012. Konat se bude 6. května v Třeboni a s přednáškami vystoupí tvůrci z Amanita Design, Hammerware a samozřejmě mnozí další.

Secret Wars

A nakonec ještě přihřátí naší vlastní polívčičky. Náš ilustrátor z Falanxie Vláďa Chalupa vyhrál první semifinále live art battle akce Secret Wars (dva ilustrátoři proti sobě, 2,5×2,5m velké plátno, pouze černá barva a hodina a půl časový limit) a postupuje do finále! Níže jeho vítězné dílo.

Secret Wars

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Twitter už dokončuje češtinu, urychlit ji můžete i vy

Twitter představil lokalizaci do dalších dvou jazyků, katalánštiny a ukrajinštiny. To by samo o sobě nebylo až tak zajímavé, kdyby ovšem současně neoznámil, že další na řadě bude s velkou pravděpodobností čeština. Pokud uživatelé stihnou vše včas přeložit, mohla by česká verze brzy být oficiálně na světě.
Přečtěte si více

Ve sklepě s Nikolou Rafajem

Je reálné vytvořit kolem českých startupů infrastrukturu, která bude schopna na službách pro začínající projekty dlouhodobě udržet funkční byznys? Mají vůbec peníze a dostatek obchodního uvažování na to, aby si nějaké služby platily? Na tyto a další podobné otázky jsme nemohli vyzpovídat nikoho jiného než Nikolu Rafaje, zakladatele centra TechSquare.