Czech Indie Power: Botanicula a Click and Gun venku, Fish Heroes na obzoru

Jak jsme slibovali u prvního článku o českých nezávislých herních vývojářích, věnovat se jim chceme a budeme dlouhodobě. Uplynulý měsíc jsme sledovali spuštění Botaniculy a Radiant Defense, na obzoru je nová pecka od Craneballs a vyšla první hra od Silicon Jelly.

Amanita Design: Botanicula

Brněnská Amanita vydala svou novinku nejprve přes Humble Bundle, kde se nakonec pre-release verze v balíku s Machinariem, Samorostem 2 a Kukym prodalo přes 92 tisíc kusů. Část z výdělku šla na neziskovku World Land Trust. Botaniculu si nyní můžete koupit přímo na oficiálním webu, na Steamu, nebo třeba Mac Appstoru. Vedle toho Amanita také spustila Android verzi Machinaria.

Botanicula

Hexage: Radiant Defense

I o Radiant Defense jsme psali už posledně. Hra od Hexage je aktuálně venku jak pro iOS, Android i Windows Phone. Vedle toho je aktuálně featured v Mac Appstoru.

Radiant Defense

Silicon Jelly: Click and Gun

Pražské studio Silicon Jelly vydalo svoji první hru Click and Gun. Stáhnout si ji můžete pro iPhone i pro iPad. Držíme palce, ať se s hrou daří.

Click and Gun

Craneballs: Fish Heroes

Ostravské studio Craneballs (mimochodem, jejich Overkill už je prý aktuálně na 9 milionech stažení) oznámilo novou hru Fish Heroes. Na hře pracovali skoro rok a venku bude zhruba za měsíc.

Ceny a ocenění

Další český herní vývojář si v kanceláři může vylepit plaketu od FWA. Mobile Of The Day Award si před několika dny připsalo studio Dreadlocks se svoji hrou Rune Legend. I naší hře Spaced Away se dařilo. Tentokrát jsme zabodovali na webových Oscarech: Webby Awards. Jako jediní Češi jsme se letos umístili a získali jsme ocenění Annual Webby Awards Official Honoree Selection, hurá!

Akce a pozvánky

  • Developer & Pres Gathering, 23. května, Praha, RSVP
  • Startup Summit, 15. června, Praha, RSVP
  • GDC Europe, Kolín nad Rýnem, 13.-15. srpna, early birds registrace končí 18. června

 

 

Total
0
Shares
Další články