Czech ICT nabízí možnost vystavovat na prestižních veletrzích CeBIT a SXSW

Sdružení Czech ICT však s další možností expanze českých startupů v zahraničí, tentokrát klasickým „výstavním“ způsobem.
IBM. Zdroj: Flickr.com, Patrick

Ve středu se chystá velké finále prvního běhu Czech ICT Incubatoru @ Silicon Valley. Šest zatím nezveřejněných startupů bude bojovat o místo v prestižním americkém inkubátoru Runway. Sdružení Czech ICT však přichází s další možností expanze českých startupů v zahraničí – klasickým „výstavním“ způsobem.

Czech ICT Alliance totiž nabízí startupům financování účasti na významných veletrzích CeBIT v Hannoveru a SXSW v Texasu. Oba veletrhy probíhají již v březnu, takže s přihláškami určitě neotálejte.

CeBIT

CeBIT je tradiční IT veletrh pořádaný každoročně v německém Hannoveru. Letos probíhá ve dnech 16. – 20. března. V posledních letech sice trochu upadá důležitost veletrhu pro širokou spotřebitelskou veřejnost, o to větší je ovšem šance zaujmout odborníky a opinion leadery ze všech koutů IT světa. Takže natrénujte němčinu, připravte si působivou prezentaci, která zaujme na první pohled a hurá do německého IT světa.

Účast na CeBITu vás díky Czech ICT Alliance nemusí stát vlastně vůbec nic. Každý účastník má totiž možnost čerpat dotaci ve výši 120 000 korun, která by měla být dostatečna na pokrytí nákladů za výstavní plochu, stavbu expozice, vystavovatelský poplatek, záznam do katalogu a další.

V případě, že se rozhodnete vystavovat ve společném stánku České republiky v hale 6, měla by dotace pokrýt veškeré poplatky. V rámci českého stánku dostane každý prostor o rozloze 6 m2. Není tedy třeba dodávat, že kapacita je omezená. Vystavovat pochopitelně můžete i na jiném místě veletrhu, klidně na o mnoho větším stánku. Pak je ovšem dost pravděpodobné, že vám dotace samotná stačit nebude a budete muset sáhnout do vlastních zdrojů.

Přihlášky a dotazy na tuto dotaci směřujte na paní Panuškovou.

Jestliže se zrovna v němčině necítíte úplně silní v kramflecích, nezoufejte. Nabízí se podpora účasti na veletrhu SXSW, který se pro změnu tradičně koná v americkém Texasu. Tentokrát už ovšem musíte počítat s tím, že to úplně zadarmo nebude.

SXSW

Veletrh SXSW se koná ve dnech 13. – 22. března a je rozdělen do tří tématických celků – Interactive, Film a Music. Do těchto škatulek se schová ledasco, stačí se podívat na aktuální seznam vystavovatelů.

Czech ICT Alliance nabízí zájemcům místo na českém stánku za 1 000 dolarů, dle současného drakonického kurzu dolaru tedy téměř 25 000 korun. Za tuto cenu dostanete stůl a židli na českém stánku, vystavovatelský průkaz a wi-fi připojení. K tomu musíte připočítat letenky a náklady na pobyt v USA. Nebojte, víza do USA vyřizovat nemusíte, „byznys“ návštěvníci mohou cestovat v rámci bezvízového styku jen s vyplněným formulářem ESTA.

Na druhou stranu i právě kvůli kurzu dolaru mohou být výsledky velmi zajímavé, případné investice nebo dohodnuté obchody se budou z americké měny na koruny přepočítávat veseleji, než třeba před rokem. A šance získat investici na SXSW opravdu je. V rámci účasti se totiž můžete prezentovat i specializovanému akcelerátoru International Accelerator, který se, jak název napovídá, zaměřuje právě na mezinárodní startupy.

Přihlášky a dotazy na tuto dotaci směřujte na ředitele Czech ICT, pana Zálešáka.

Czech ICT Alliance

Czech ICT je tradiční organizací, která se věnuje podpoře českých startupů. Podpora má více podob, od již zmíněného Czech ICT Incubatoru @ Silicon Valley přes dojednávání investorů a kontakty na zahraničních trzích a podporu sekce startupy na našem webu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Hithit, Startovač, KreativciSobě, Fondomat. Změní Česko crowdfunding?

Pro globální projekty, které chtějí využít crowdfunding, jsou tu extrémně úspěšné platformy Kickstarter a Indiegogo. Ale co ty lokální? Na českém internetu vznikla v poslední době celá řada serverů, které se snaží koncept hromadného financování projektů s pomocí veřejnosti zpopularizovat i u nás. A už od začátku se mohou pochlubit řadou úspěchů.