Czech ICT Incubator jde vybírat energetické startupy, nejdřív do San Franciska, pak do Silicon Valley

Czech ICT Incubator letos propojuje ICT s energetikou, takže hlavním partnerem pro výběr úspěšných energetických startupů se stal ČEZ. Spolu vyšlou vítěze republikového kola do prestižního inkubátoru Runway v kalifornském San Francisku. Zájemci se mohou přihlásit do 21. srpna a hlavní motivací je 150 tisíc korun a místo v Runway na dobu 3 až 4 měsíců.
Silicon Valley. Zdroj: Flickr.com Christian Rondeau
Silicon Valley. Zdroj: Flickr.com Christian Rondeau

Czech ICT Incubator letos propojuje ICT s energetikou, takže hlavním partnerem pro výběr úspěšných energetických startupů se stal ČEZ. Spolu vyšlou vítěze republikového kola do prestižního inkubátoru Runway v kalifornském San Francisku. Zájemci se mohou přihlásit do 21. srpna a hlavní motivací je 150 tisíc korun a místo v Runway na dobu 3 až 4 měsíců.

„Letos uvítáme projekty zabývající se zejména zatraktivněním informací o spotřebě energií a související komunikací se zákazníkem, prostředky řízení spotřeby elektrické energie ve službách a v domácnostech i řešením pro využití a akumulaci energie z obnovitelných zdrojů,“ upřesňuje výkonný ředitel Czech ICT Alliance Michal Zálešák.

Konkrétní informace o programu vyvěsil Czech ICT Incubator na svých stránkách, přihlášky je možné najít tady.

„Hledáme všechny možné způsoby, jak zlepšit spokojenost našich zákazníků, proto jim chceme nabídnout ta nejlepší řešení a služby skrze naše firmy, kapitálový vstup do jiných projektů i díky podpoře nových inovativních řešení již v jejich zárodku,“ vysvětluje Pavel Cyrani, ředitel divize obchod a strategie ČEZ.

 

startup sign

Podmínkou je funkční prototyp nebo aplikace včetně rostoucího počtu uživatelů a také účast alespoň jednoho českého spoluzakladatele nebo české entity. Po splnění formálních podmínek dostanou přihlášení měsíc na přípravu detailního podnikatelského plánu za mentoringu českých partnerů, kterými jsou kromě ČEZ třeba také agentura Czech Invest, softwarová společnost STRV nebo globální inovativní IT centrum MSD.

Na základě dodaných podkladů vybere komise zkušených podnikatelů ze Silicon Valley a českých investorů vítězný startup, který pojede do amerického Silicon Valley. Finální výběr proběhne v září, vítězné firmy by pak v Sillicon Valley měly pobývat od září do listopadu.

Mezi hodnotitele patří třeba Naeem Zafar, Matt Walters z Runwaye nebo za Českou republiku Dušan Zábrodský z Rockaway.

Soutěž pro nadějné startupisty se koná již podruhé, v minulém roce se kole se mezi sebou utkalo na 25 přihlášených firem.

Total
0
Shares
Další články