Czech Hackathon potřetí. Tentokrát se zaměří na sportovní aplikace

Třetí ročník Czech Hackathon se zaměří na aplikace, které měří sportovní aktivity. Pro vývojáře budou k dispozici nejen zkušení mentoři, ale také technologické novinky, jako Oculus Rift, Google Cardboard, Arduino, nebo poslední Apple TV. Akci tradičně pořádají významné české softwarové firmy: Ackee, Avast, Etnetera, Kerio a STRV.

Třetí ročník Czech Hackathon se zaměří na aplikace, které měří sportovní aktivity. Pro vývojáře budou k dispozici nejen zkušení mentoři, ale také technologické novinky, jako Oculus Rift, Google Cardboard, Arduino, nebo poslední Apple TV. Akci tradičně pořádají významné české softwarové firmy: Ackee, Avast, Etnetera, Kerio a STRV.

Využití technologií ve sportu je čím dál tím populárnější, především díky potřebě měřit naši výkonnost za pomoci nejmodernějších technologií. Pořadatelé tak na Czech Hackathon zvou nejen technologické nadšence a designéry, ale také nadšené sportovce – ti mohou poskytnout nápady, jaký problém by se hodilo vyřešit.

czech_hackathon_2014_1
Účastníci loňského Czech Hackathonu 2014

Sportovní aplikace za víkend

Cílem bude vytvořit sportovní aplikaci, jejíž nápad a kreativní využití technologií ohromí i ostatní týmy.

„Víme, že v Česku je spousta nadaných vývojářů, kteří dokáží vymyslet příští úspěšné vychytávky. Jeden víkend samozřejmě nestačí k vyzkoušení všeho dopodrobna, dává však účastníkům jedinečnou možnost zapomenout na denní rutinu a ponořit se do světa moderních technologií,“ říká Michal Ježek, viceprezident vývoje Kerio Technologies, které je jedním z pořadatelů.

Mezi mentory, kteří budou vývojářům k dispozici, aby pomohli a poradili, budou třeba Dominik Veselý z Ackee a iOS developeři (Jan Mísař, Jiří Třečák, Martin Průša) i Android developeři (Juraj Kuliska, Michal Kučera).

czech_hackathon_2014_4
Na uplynulých ročnících se podílely i firmy jako GoodData nebo SocialBakers

Víkend v Impact Hubu

Třetí Czech Hackathon proběhne od 6. do 8. listopadu. Celovíkendovou akci odstartují v pátek keynoty pořadatelů a rozdělí se soutěžní týmy a po večeři se začne programovat. Protože jde o sport, nemusí vývojáři jen sedět u počítače: v programu je i fitness session a masáže. K odpočinku poslouží chillout zóna.

Kromě toho budou mít návštěvníci možnost si na vlastní kůži osahat a vyzkoušet největší technologické novinky, jako je Oculus Rift, Google Cardboard, Arduino, nebo nejnovější generaci Apple TV. Soutěžícím budou samozřejmě k dispozici další technologie, na které mohou vyvíjet své aplikace, především pak nejrůznější wearables.

Celá akce se uskuteční v Impact Hub Praha na Smíchově. Registrovat se můžete na www.czechhackathon.cz, stojí to 200 korun a v ceně je občerstvení po celou dobu konání akce.

Takhle vypadal Czech Hackathon 2014:

Total
0
Shares
Další články