Čupr o jídle a podnikání, Kučerová o Valley. Videa ze šestého Startupcampu

Od lednového Startupcampu se toho zase stala spousta, co jsme si poslední únorovou neděli museli nad pivem říct. Velká česká výprava vyrazila do Silicon Valley, Tomáš Čupr se posunul do další fáze s Damejidlo.cz a řada projektů slavila menší i větší úspěchy. Jak je naším dobrým zvykem, přinášíme vám záznam všech prezentací (a mimochodem, na našem kanále na Vimeu jsme překonali hranici 300 videí!).

Podobně jako při našem rozhovoru ve sklepě z minulého týdne, ani na Startupcampu Tomáš Čupr nešetřil konkrétními čísly a grafy. Těmi demonstroval hlavně svou víru v to, že rozvozy jídla skutečně mohou být velká věc i v České republice. Sám ale neváhal přiznat, že uspět s Damejidlo.cz nebude nic lehkého – do tohoto projektu se podle svých slov pustil právě proto, že si po Slevomatu chtěl “zkusit něco těžšího”. A navíc, rozjíždět nové firmy ho zkrátka baví a jde mu to prý lépe, než péče o ty velké a zavedené.

Na našich stránkách jsme se už několikrát věnovali postřehům z únorového StartupYard US Tripu. Nyní o něm v krátké prezentaci přišla přednášet i jeho hlavní organizátorka Lenka Kučerová, která se podělila o nejzajímavější momenty a poznatky, a přidala i nějaké rady pro všechny, kdo by si takovou zkušenost chtěli sami naplánovat. A že byste se o to měli přinejmenším pokusit, o tom vůbec nepochybujte.

Tradičně pestrá byla také čtveřice krátkých pitchů, které byly stejně jako přednášky namíchány z lokálních i globálních témat. Na Lenku Kučerovou navázal Tomáš Zalužanský ze startupu Spectu, který shrnul přínosy americké cesty pro svůj tým, projekt Servisnaklik.cz se pochlubil posledními úspěchy a řadou velkých klientů, Fanda Peterka představil svůj příspěvek do rychle se rozvíjející kategorie zásilkových obchodů s názvem Prodeti.cz a o závěr se postarala trocha osobní motivace od Vojty Bednáře.

No a my všichni se uvidíme zase příště, poslední březnovou neděli. Sledujte Startupcamp Praha na Facebooku a o nic nepřijdete.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Petrem Ocáskem

Nový smíchovský prostor pro startupy Node5 je právě od tohoto týdne oficiálně na světě a tak jsme si jednoho z jeho zakladatelů pozvali do sklepa, abychom zjistili víc. Třeba na čem ztroskotala plánovaná spolupráce s TechHubem, jaké místo na české startupové scéně chce Node5 zaujmout a co všechno můžeme do budoucna očekávat.
Přečtěte si více

Deník českého social gaming developera: Jak monetizovat

V naší sesterské společnosti Falanxia vyvíjíme již pěknou řádku měsíců jednu z prvních velkých sociálních Facebook her v regionu - virtuální bar Bzoonk Bar. Rozhodli jsme se, že je na čase podělit se o zajímavé detaily formou neškodného a snad i přínosného selfproma. V první části na téma product placementu, reklamy a prodeje virtuálního zboží.