Čtyři roky žen ve startupech: Ohlédnutí za první trojicí dam

Již čtyři roky vám představujeme šikovné ženy, které se pohybují na dříve čistě mužské doméně: ve startupovém prostředí. První díl našeho seriálu Ženy ve startupech vyšel 6. listopadu 2015 a objevily se v něm Lucie Tvarůžková, zakladatelka unikátní peer-to-peer služby pro půjčky a investice Zonky, Veronika Miňovská (dnes už Šišková) za CDN77 – český technologický startup s vlastní content delivery network – a Lucie Brešová za brněnský vyhledávač low-costových letenek Skypicker, který dnes už znáte spíše pod názvem Kiwi.com.

Čas ve startupovém prostředí běží, zřejmě více než v jiných oborech, neúprosně kupředu. Veronika Miňovská, resp. dnes již Šišková, sice stále pracuje pro CDN77, ovšem každodenní marketingovou činnost předala mladší generaci a sama se více zabývá finančnímu a strategickému směřování firmy. Rovněž se v posledním roce intenzivně věnuje správě jejich PPC reklam.

Celá firma vyrostla za 4 roky v tržbách na dvanáctinásobek, z pohledu přenosu dat zajišťujeme ve špičkách až 3% celosvětového internetového provozu. Loni jsme spustili stand-alone produkt StreamFlow, který zajišťuje kompletní technologii pro globální doručování videa,“ shrnuje, co se od prvního vydání žen ve startupech v CDN77 událo Veronika Šišková.

Lucie Tvarůžková před dvěma a půl lety udělala s CreativeDock exit ze Zonky a měsíc poté se jí narodila dcera Róza. V současné době působí jako Managing Partner v SingleCase, startupu zjedodušujícím administrativní činnosti advokátům, a dodává k tomu: „Po Zonky jsem pomáhala pro Albatros vymyslet crowdfundingové nakladatelství Pointa a koupila podíl v SingleCase, ze kterého s Pavlem Krkoškou budujeme evropskou legaltech firmu“.

Lucie Brešová vyměnila Skypicker za koučování, kterému se věnuje na volné noze, a projekt Pocket Virtuality vyvíjející sofistikované systémy pro virtuální a rozšířenou realitu.

Ve všech dílech jsme vám představili osm desítek žen, od zaměstnankyní či zakladatelek startupů až po ty, které přímo ve startupech nepracují, ale startupy podporují jinak. Například jim v rámci náplně své práce pomáhají s propagací, financemi či ohledně právní stránky. Za celou historii našeho seriálu patří mezi tři nejčtenější díly třetí, druhý a čtvrtý.

Seriál Ženy ve startupech baví jak nás, tak i soudě podle čtenosti a ohlasů i vás. Protože máme takové malé výročí, připojujeme výzvu: znáte šikovné ženy pohybující se ve startupovém prostředí, které by v budoucích dílech neměly chybět? Pište na tomas@fenekpr.cz. Těšíme se na vaše tipy! 

Seriál Ženy ve startupech pro TyInternety.cz připravuje v rámci své práce v technologické scéně PR agentura Fenek.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co s miliony po prodeji fotobanky Pixmac? Víťa Válka rozjíždí inzertní Individi

Společně se zakladatelem portálu Navolnenoze.cz Robertem Vlachem se bývalý šéf fotobanky Pixmac pustil do vývoje garážové inzertní služby Individi.cz. Ani svět fotek ale Víťa Válka neopustil - nový majitel Pixmacu získal investici v řádu desítek milionů dolarů a právě český tým pod Válkovým vedením tvoří hlavní pilíř dalšího vývoje celé společnosti.
Přečtěte si více

Video: Přednášky a diskuze ze Startup Summitu

Přesně po týdnu od první velké česko-slovenské konference věnované startupům přinášíme celý obsah i ve formě videa (samozřejmě kromě networkingu a raději i afterparty). Některá vystoupení bezpochyby zapůsobila a vyvolala řadu diskuzí, takže jejich záznam jistě uvítají i ti, kdo na samotné konferenci chyběli.