Čtyři roky žen ve startupech: Ohlédnutí za první trojicí dam

Již čtyři roky vám představujeme šikovné ženy, které se pohybují na dříve čistě mužské doméně: ve startupovém prostředí. První díl našeho seriálu Ženy ve startupech vyšel 6. listopadu 2015 a objevily se v něm Lucie Tvarůžková, zakladatelka unikátní peer-to-peer služby pro půjčky a investice Zonky, Veronika Miňovská (dnes už Šišková) za CDN77 – český technologický startup s vlastní content delivery network – a Lucie Brešová za brněnský vyhledávač low-costových letenek Skypicker, který dnes už znáte spíše pod názvem Kiwi.com.

Čas ve startupovém prostředí běží, zřejmě více než v jiných oborech, neúprosně kupředu. Veronika Miňovská, resp. dnes již Šišková, sice stále pracuje pro CDN77, ovšem každodenní marketingovou činnost předala mladší generaci a sama se více zabývá finančnímu a strategickému směřování firmy. Rovněž se v posledním roce intenzivně věnuje správě jejich PPC reklam.

Celá firma vyrostla za 4 roky v tržbách na dvanáctinásobek, z pohledu přenosu dat zajišťujeme ve špičkách až 3% celosvětového internetového provozu. Loni jsme spustili stand-alone produkt StreamFlow, který zajišťuje kompletní technologii pro globální doručování videa,“ shrnuje, co se od prvního vydání žen ve startupech v CDN77 událo Veronika Šišková.

Lucie Tvarůžková před dvěma a půl lety udělala s CreativeDock exit ze Zonky a měsíc poté se jí narodila dcera Róza. V současné době působí jako Managing Partner v SingleCase, startupu zjedodušujícím administrativní činnosti advokátům, a dodává k tomu: „Po Zonky jsem pomáhala pro Albatros vymyslet crowdfundingové nakladatelství Pointa a koupila podíl v SingleCase, ze kterého s Pavlem Krkoškou budujeme evropskou legaltech firmu“.

Lucie Brešová vyměnila Skypicker za koučování, kterému se věnuje na volné noze, a projekt Pocket Virtuality vyvíjející sofistikované systémy pro virtuální a rozšířenou realitu.

Ve všech dílech jsme vám představili osm desítek žen, od zaměstnankyní či zakladatelek startupů až po ty, které přímo ve startupech nepracují, ale startupy podporují jinak. Například jim v rámci náplně své práce pomáhají s propagací, financemi či ohledně právní stránky. Za celou historii našeho seriálu patří mezi tři nejčtenější díly třetí, druhý a čtvrtý.

Seriál Ženy ve startupech baví jak nás, tak i soudě podle čtenosti a ohlasů i vás. Protože máme takové malé výročí, připojujeme výzvu: znáte šikovné ženy pohybující se ve startupovém prostředí, které by v budoucích dílech neměly chybět? Pište na tomas@fenekpr.cz. Těšíme se na vaše tipy! 

Seriál Ženy ve startupech pro TyInternety.cz připravuje v rámci své práce v technologické scéně PR agentura Fenek.

Total
0
Shares
Další články