Credo a německý fond Senovo zafinancovali seed round data governance startupu Manta

Český investiční fond Credo Ventures a německá skupina Senovo spojily síly a zafinancovaly seed round investicí česko-americký startup Manta. Ten ve spolupráci s předními českými univerzitami a podporou Technologické agentury ČR vyvinul unikátní nástroj pro analýzu informačních toků v Business Intelligence & Analytics.

Produkt je klíčovou součástí datové infrastruktury globálních gigantů. Mezi klienty Manty patří například PayPal, Comcast a banky z americké Big Four. Manta už před třemi lety úspěšně expandovala do USA, otevřela pobočku v Silicon Valley a od té doby nabrala první desítky zákazníků.

„Trh data governance řešení v posledním roce doslova explodoval,“ říká Tomáš Krátký, CEO Manty. „Velké i menší společnosti si začínají stále intenzivněji uvědomovat, že pokud mají v datech nepořádek a nerozumí jim, nespasí je sebevětší investice do umělé inteligence, velkých dat nebo data science. To pro Mantu představuje obrovskou příležitost.“

Tomáš Krátký

A doplňuje: „Máme za sebou neuvěřitelnou první polovinu roku, ale cítil jsem, že náš potenciál je ještě výrazně větší a ten správný okamžik pro vstup investičního partnera je právě nyní. Jsem nesmírně šťastný, že jsme na palubu získali takové silné hráče jakými jsou Senovo a Credo. Investované prostředky nám umožní výrazně rychleji rozšířit obchodní i vývojový tým, upevnit naši pozici jedničky v automatizaci datových toků a akcelerovat náš růst na trzích v USA a v západní Evropě. A první kroky už se dějí. V květnu jsme otevřeli kanceláře na východním pobřeží USA, od dubna zdvojnásobili počet lidí ve vývojovém týmu a podepsali několik nových klientů, špiček ve svých odvětvích. Je to neuvěřitelná jízda!“

Unikátnost Manty tkví právě ve schopnosti automaticky „rozluštit“ programový kód a mapovat datové toky i v komplexních prostředích skládajících se z milionů řádků kódu. Společnosti tak díky Mantě nejsou závislé na manuální práci a mohou efektivně implementovat data governance program napříč celým podnikem.

„Efektivní nasazení data governance řešení je jedna z hlavních výzev, kterým velké společnosti čelí. Ruční mapování a statické obrázky, které z něj vzniknou, už dnes agilním data-driven organizacím k ničemu nejsou. Manta je světovou špičkou a vyrábí kritickou součást jakéhokoliv funkčního data governance řešení,“ popisuje Markus Grundman, partner v Senovo, motivy, které ho vedly k investici.

Vladislav Jež, partner v Credo Ventures, dodává: „Čím více jsme se o Mantu zajímali a čím více jsme mluvili s jejich zákazníky, tím více jsme byli přesvědčeni, že Manta vyvinula prvotřídní technologii. A tahle technologie, kterou stvořilo nadšení a schopnosti Tomáše a jeho týmu, umí přinést potřebnou transparentnost do stale komplikovanějších a neprůhlednějších IT systémů.“

Manta je podle vyjádření ukázkou skvělého propojení byznysu a tradičních, i těch nejnovějších poznatků z computer science. Společné projekty s Českým vysokým učením technickým a Matematicko-fyzikální fakultou Karlovy univerzity posouvají celou oblast automatizovaného porozumění programovému kódu kupředu a zároveň umožňují přímou aplikaci vědeckých poznatků do byznysové praxe.

Total
0
Shares
Další články