Credo a německý fond Senovo zafinancovali seed round data governance startupu Manta

Český investiční fond Credo Ventures a německá skupina Senovo spojily síly a zafinancovaly seed round investicí česko-americký startup Manta. Ten ve spolupráci s předními českými univerzitami a podporou Technologické agentury ČR vyvinul unikátní nástroj pro analýzu informačních toků v Business Intelligence & Analytics.

Produkt je klíčovou součástí datové infrastruktury globálních gigantů. Mezi klienty Manty patří například PayPal, Comcast a banky z americké Big Four. Manta už před třemi lety úspěšně expandovala do USA, otevřela pobočku v Silicon Valley a od té doby nabrala první desítky zákazníků.

„Trh data governance řešení v posledním roce doslova explodoval,“ říká Tomáš Krátký, CEO Manty. „Velké i menší společnosti si začínají stále intenzivněji uvědomovat, že pokud mají v datech nepořádek a nerozumí jim, nespasí je sebevětší investice do umělé inteligence, velkých dat nebo data science. To pro Mantu představuje obrovskou příležitost.“

Tomáš Krátký

A doplňuje: „Máme za sebou neuvěřitelnou první polovinu roku, ale cítil jsem, že náš potenciál je ještě výrazně větší a ten správný okamžik pro vstup investičního partnera je právě nyní. Jsem nesmírně šťastný, že jsme na palubu získali takové silné hráče jakými jsou Senovo a Credo. Investované prostředky nám umožní výrazně rychleji rozšířit obchodní i vývojový tým, upevnit naši pozici jedničky v automatizaci datových toků a akcelerovat náš růst na trzích v USA a v západní Evropě. A první kroky už se dějí. V květnu jsme otevřeli kanceláře na východním pobřeží USA, od dubna zdvojnásobili počet lidí ve vývojovém týmu a podepsali několik nových klientů, špiček ve svých odvětvích. Je to neuvěřitelná jízda!“

Unikátnost Manty tkví právě ve schopnosti automaticky „rozluštit“ programový kód a mapovat datové toky i v komplexních prostředích skládajících se z milionů řádků kódu. Společnosti tak díky Mantě nejsou závislé na manuální práci a mohou efektivně implementovat data governance program napříč celým podnikem.

„Efektivní nasazení data governance řešení je jedna z hlavních výzev, kterým velké společnosti čelí. Ruční mapování a statické obrázky, které z něj vzniknou, už dnes agilním data-driven organizacím k ničemu nejsou. Manta je světovou špičkou a vyrábí kritickou součást jakéhokoliv funkčního data governance řešení,“ popisuje Markus Grundman, partner v Senovo, motivy, které ho vedly k investici.

Vladislav Jež, partner v Credo Ventures, dodává: „Čím více jsme se o Mantu zajímali a čím více jsme mluvili s jejich zákazníky, tím více jsme byli přesvědčeni, že Manta vyvinula prvotřídní technologii. A tahle technologie, kterou stvořilo nadšení a schopnosti Tomáše a jeho týmu, umí přinést potřebnou transparentnost do stale komplikovanějších a neprůhlednějších IT systémů.“

Manta je podle vyjádření ukázkou skvělého propojení byznysu a tradičních, i těch nejnovějších poznatků z computer science. Společné projekty s Českým vysokým učením technickým a Matematicko-fyzikální fakultou Karlovy univerzity posouvají celou oblast automatizovaného porozumění programovému kódu kupředu a zároveň umožňují přímou aplikaci vědeckých poznatků do byznysové praxe.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Václav Štrupl s Mitonem spouští službu Bonami, český Fab.com

Čeští internetoví podnikatelé si na nějaké divoké startupování příliš nepotrpí, svého řemesla se ale zjevně vzdávat nechtějí. Po Martinu Kasovi, který nedávno spustil svůj Ticketon, se nyní do hry vrací i jeden ze zakladatelů H1.cz Václav Štrupl. S Mitonem v zádech míří na rychle rostoucí trh s designem po vzoru úspěšných světových služeb.
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Miss Internet

Co týden, to jeden zajímavý český startup. To je náplň nové rubriky Těchinternetů, v níž vám představíme aktuální projekty domácích průkopníků internetu. O své myšlenky a názory se navíc vždy podělí také trojice investorů. Vše odstartujeme facebookovou Miss Internet od zakladatele portálu Libimseti.cz Oldy Neubergera, příště se vám představí neméně zajímavá služba Fakturoid.
Přečtěte si více

Brand Embassy kupuje Beepl, jeden z projektů Credo Ventures

Tahle zpráva má na sobě napsáno "česká" od shora až dolů. Původem česká a nyní oficiálně britská společnost Brand Embassy, jeden z projektů prvního ročníku StartupYardu, koupila nepříliš úspěšný startup Beepl, do kterého investoval český venture fond Credo Ventures. Propojením obou technologií chce Brand Embassy zefektivnit a rozšířit možnosti svého nástroje. Cena akvizice zveřejněna nebyla.