Creative Business Cup 2021: Představení startupů, které se utkají v národním finále

Národní kolo soutěže Creative Business Cup 2021 se uskuteční online 30. března 2021 od 15:00 z Památníku Tomáše Bati ve Zlíně a soupeřit mezi sebou bude desítka nejkreativnějších startupů České republiky. Vítěz bude reprezentovat Českou republiku na globálním finále soutěže online z Kodaně, společně s vítězem loňského ročníku FaceUp

Podívejte se na startupy z oblasti kreativních průmyslů, které se představí v rámci národního kola mezinárodní soutěže Creative Business Cup odborné porotě.

Artinii

„Rozšiřujeme možnosti filmové distribuce a propojujeme svět prostřednictvím filmu.“

Vít Krajíček a Ctirad Hemelík, spoluzakladatelé,

Technologická společnost Artinii vyvíjí řešení pro bezpečnou digitální distribuci audiovizuálního obsahu a propojuje vlastníky filmových práv s pořadateli veřejných projekcí nebo přímo s diváky. Její nástroje, mezi které se řadí zabezpečení obsahu nebo vlastní přehrávač pro promítání, umožňují filmovým tvůrcům, distributorům a studiím snadno a rychle doručit a přehrát divákům kdekoliv na světě jakýkoli audiovizuální materiál.

www.artinii.cz

Artini, tým, zdroj: CzechInvest

Flying Kale

„Přinášíme hravé digitální inovace do sociální péče.“

Filip a Marek Hášovi, spoluzakladatelé

Flying Kale vyvinul aktivizační nástroj Kaleido, který poskytuje kontakt s vnějším světem babičkám a dědečkům, kteří už sami do světa nemohou. Kaleido nabízí virtuální zážitky, se kterými mohou senioři v domovech zase navštívit známá česká místa, cestovat po Evropě, užít si relaxaci na pláži, lesní procházku nebo soukromý koncert. Díky úzké spolupráci s domovy a samotnými seniory může být virtuální realita efektivním nástrojem pro udržování dobré psychické a fyzické kondice. Stačí si nasadit speciální brýle a senioři se můžou vydat na cestu.

www.kaleido.tours

Flying Kale, Filip a Marek Hášovi, spoluzakladatelé, zdroj: CzechInvest

Jedlý kelímek

„Nahrazujeme jednorázové plastové a papírové kelímky ekologickou variantou.“

Zuzana Zvěřová, Miroslav Myrončuk, spoluzakladatelé

Jedlý kelímek se specializuje na výrobu a prodej chutných kelímků na kávu, se kterými se snaží snížit spotřebu plastů. V kelímku, který je vyrobený z jedlé sušenky, vydrží nápoj až 12 hodin. Pokud chce ale člověk sušenku ještě křupavou, je lepší ji sníst do 40 minut. Spolu s ČVUT a VÚPP vyvinuli zástupci firmy svoji výrobní technologii a recepturu a jsou v této oblasti jediní na českém trhu. 

www.jedlykelimek.cz

Jedlý kelímek, zdroj: CzechInvest

Kave Footwear

„Vyrábíme tenisky s minimálním dopadem na životní prostředí.“

Eva Klabalová, zakladatelka

Česká značka Kave Footwear vyrábí tenisky ze zbytkových a odpadních materiálů. Tenisky jsou veganské, s minimální ekologickou stopou a vznikají v limitovaných kolekcích s použitím originálních strojů z poloviny minulého století. Recyklované onošené tenisky se rozdrtí a drť se stává základem tenisek nových, k tomu se přidává také kávová sedlina. 

www.kavefootwear.com

Kave Footwear, Eva Klabalová, zakladatelka, zdroj: CzechInvest

Labyront

„Propojujeme osoby se zrakovým postižením i s širokou veřejností.“ 

Miroslav Dančák, zakladatel

Firma Labyront vyvíjí a vyrábí produkty pro hendikepované, především slabozraké a nevidomé. Při jejich výrobě spolupracuje s chráněnou dílnou HelpSoul. Desková hra Labyront je haptická, tedy hmatová, a její využití uvítají hlavně nevidomí. Kromě hmatového zážitku je založena také na zážitku vizuálním, a tak zaujme i hráče bez zrakového postižení. Hra dokáže svítit a může se hrát v naprosté tmě, jen po hmatu, a to i na dálku přes telefon.

www.labyront.eu

Labyront, tým, zdroj: CzechInvest

Leitners Watch

Propojujeme hodinářské řemeslo s moderními chytrými technologiemi.“

Rostislav Slovák, Marek Šmarda, spoluzakladatelé

Mladá brněnská společnost Leitners Watch vyvíjí a vyrábí hybridní chytré hodinky a propojuje eleganci s praktičností. Její první generace hodinek Ad Maiora vytváří jedinečnou symbiózu klasického automatického strojku hodinek s moderními chytrými funkcemi. 

www.leitners.watch

Leitners, tým, zdroj: CzechInvest

Nilmore®

„Dáváme lidem možnost oblékat se ohleduplně vůči planetě.“

Mikuláš Hurta, zakladatel

Technologicko-textilní společnost Nilmore® přináší na trh cirkulární textilie, které mají nejnižší environmentální dopady ze všech běžně dostupných materiálů. Vedle ekologičnosti nově vyvinutý materiál vyniká svou lehkostí, prodyšností, příjemným omakem a lehkou údržbou. Produkty společnosti má zákazník možnost vrátit po libovolné době a Nilmore® je recykluje do nového vlákna, ze kterého vyrobí zase nové látky a oblečení.

www.nilmore.com

Nilmore, tým, zdroj: CzechInvest

Play by Ears

„Pomocí našich příběhů ukazujeme, že absence obrazu může být i osvobozující.“ 

Tomáš Oramus, Michal Zátopek, spoluzakladatelé

Herní studio Play by Ears se věnuje tvorbě audioher, tedy her, které jsou vyprávěné pouze zvukem. Díky tomu nabízí stejný zážitek ze hry i nevidomým hráčům. Pomocí prostorového zvuku a profesionálního zpracování přináší Play by Ears příběhy, které hráče pohltí a místo sledování obrazu jim umožní naplno zapojit představivost.   

www.playbyears.cz

Readmio

„Pomáháme dětem učit se a růst a zároveň rozvíjet kreativitu a lásku ke čtení.“

Ilya Novodvorskiy, zakladatel

Startup Readmio se zaměřuje na zprostředkování zábavně-vzdělávacího zážitku rodinám. Využívá nejnovější technologie k tomu, aby oživil pohádkové příběhy a zároveň posiloval pouto mezi rodiči a dětmi. Díky jeho mobilní aplikaci na čtení pohádek se každý dětský pokoj mění na divadlo a rodič na umělce. Zvukové efekty vtahují děti do pohádkové říše divů a čtení získává zcela nový rozměr. 

www.readmio.com

Readmio, tým, zdroj: CzechInvest

Undout

„Zlepšujeme spánek pomocí technologických pomůcek, vzdělávání a komunity.“

Max Kozlov, Petr Štěpánek, Kryštof Mitka, spoluzakladatelé

Undout nabízí budík Sleep Box vyráběný z českého dubu, který učí spát správně, dostatečně dlouho a pravidelně. Celou nocí provází s lehkostí, bez stresu a hlavně bez mobilu. Tento spánkový pomocník používá vhodné světlo a zvuk pro příjemné usínání a probouzení v nejvíce zdravé a přirozené formě. Atmosféru se zvuky i animacemi si uživatel může nastavit sám v intuitivní aplikaci.

www.undout.cz

Undout, zdroj: CzechInvest

Total
1
Shares
Další články