Code.org: Mark, Bill a další o tom, proč byste se měli naučit programovat

Každý by se měl naučit programovat, protože programování vás naučí přemýšlet. Americká nezisková organizace Code.org se s pomocí Marka Zuckerberga, Billa Gatese, Jacka Dorseyeho, Gabea Newella, nebo také třeba will.i.ama a mnoha dalších snaží pozvednout úroveň výuky programování a samozřejmě také zájem o programování obecně. Tohle video je opět naprosto boží a must see záležitost!

Organizace Code.org upozorňuje na problém, který zdaleka není pouze specifikem pro USA. Její zakladatel Hadi Partovi dříve pracoval mimo jiné v Microsoftu a byl jedním z prvních investorů projektů jako Facebook, Dropbox nebo Opower, takže ví, o čem mluví.

Podle výzkumů jeho organizace například 41 z 50 amerických států vyučuje “computer science” pouze jako volitelný předmět (u nás tuším kromě technických středních škol není “informatika a výpočetní technika” povinná nikde) a devět z deseti amerických škol pak dokonce “programování” nevyučuje vůbec (další zajímavá fakta najdete na Code.org).

Code.org nabízí možnosti jak pro studenty, tak pro vyučující, kteří o programování mají zájem, a podporuje ho řada známých osobností jak z technologického světa (kromě výše zmíněných třeba Eric Schmidt, Steve Ballmer, Tony Hsieh a další), tak z politiky a byznysu (Bill Clinton, Al Gore, nebo Richard Branson).

Total
0
Shares
Další články