Co u startupů sleduje akcelerátor Y Combinator?

Jessica Livingston, spoluzakladatelka světoznámého akcelerátoru, se v krátkém interview rozpovídala o tom, co u sponzorovaných startupů nejvíce sleduje.

Interview pořídil web GigaOM. A co je to hlavní, o čem by všichni podnikavci a zájemci o investici měli vědět, že je pro akcelerátor důležité?

  • Jak spoluzakladatelé vycházejí mezi sebou? Špatný vztah společníků startupu je to, co může celý projekt položit ještě dříve, než se rozjede, ale i kdykoliv potom.
  • Vytvořili spoluzakladatelé již něco? Nemusí nutně jít o společnost, podstatou tu je, že lidé s vnitřní motivací zkoušet v praxi nová řešení jsou také úspěšnější v podnikání a mají větší šanci dosáhnout úspěchu.
  • Jsou zakladatelé otevření novým myšlenkám a odhodlaní dotáhnout věci do konce? Zatímco první zmíněnou kvalitu je možné odhadnout i během relativně krátkého interview, v případě té druhé se dle Jessicy Livingston pravda obvykle projeví až po čase, přestože je možné zachytit různé náznaky.
  • V týmu vždy musí být alespoň jeden programátor, který má na starosti produkt a jeho tvorbu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

StartupYard oznámil svých devět startupů

Druhý ročník akceleračního programu StartupYard už zná svoje účastníky. "Na začátku jsem se obávali, zda potkáme alespoň pět dobrých startupů pro akcelerační program. Ale našli jsme tolik kvalitních týmů ze střední Evropy, že jsme nakonec přijali devět startupů," říká Nikola Rafaj. Které týmy to jsou?
Přečtěte si více

První český Barcamp v lednu ve Vsetíně

Barcamp je neformální mezinárodní síť otevřených konferencí a workshopů, které se zaměřují na nové trendy v internetových aplikacích, webdesignu, médiích, reklamě, podnikání a dalších souvisejících oborech. Česká republika byla jednou z posledních zemí v Evropě, ve které se Barcamp ještě nekonal. To se změní v sobotu 16. ledna, kdy se ve Vsetíně uskuteční první český Barcamp.