Co máte na sobě? Dejte světu vědět pomocí StyleRays

Startup vyvíjený manželskou dvojící je jako Twitter, jen místo 140 znaků textu ukazují uživatelé, jaké mají na sobě oblečení. Dovede přetavit zajímavý nápad v úspěch?

Znáte to (možná) všichni – na ulici potkáte někoho se zajímavým kusem oblečení a hlodá ve vás touha se ho zeptat, kde tak úžasnou věc pořídil. Pravda, jde predominantě o ženskou záležitost, ale právě pro ně je z většiny koncipovaný i web StyleRays.

Stránka, která byla spuštěna teprve nedávno a vypadá velmi jednoduše a nepříliš zabydleně, dovoluje uživatelům snadno sdílet fotky s oblečením, které v poslední době nosíte. StyleRays funguje jako platforma pro všemožné milovníky a především milovnice módy – najdou se fotky s domácími výrobky, unikátními kombinacemi i normálními, ale přesto zajímavými kusy oblečení.

Službu mají na svědomí podnikavec Enrico Foschi a jeho žena z módního průmyslu Stefania Maniscalco. Cílem je dle jejich slov revoluce v online módě – skutečně něco jako Twitter pro oblečení. Je to ostatně znát velmi jednoduše, namísto obligátního “Co právě děláte?” se stránka ptá “Co máte právě na sobě?”. Nechybí systém sledování ve stylu Twitteru, komentáře k fotkám a jejich tweetování nebo publikování na Facebook.

Podobný koncept jako StyleRays používají také služby CoatHangr (ten nabízí i iPhone aplikaci) a Weardrobe, StyleRays se podle všeho bude snažit odlišit výraznějšími možnostmi interakce uvnitř komunity. Zda půjde o komerční úspěch je zatím ve hvězdách.

StyleRays

Total
0
Shares
Další články