Cloudová platforma na zpracování dat Keboola otevírá pobočku v USA, povede ji Pavel Doležal

Společnost Keboola, tvůrce cloudové platformy na zpracování dat, pokračuje v expanzi na zahraničních trzích a otevírá v pořadí již pátou pobočku. Po Praze, Vancouveru, Londýně a Singapuru bude mít populární nástroj na datovou transformaci zastoupení i v Chicagu. Aktivity vedoucí k etablování Kebooly na americkém trhu povede sám nový výkonný ředitel Kebooly – Pavel Doležal (na úvodní fotce).

Správná práce s vlastními daty je pro firmy ta nejlepší cesta k růstu a inovacím. Mluvíme o tom už léta, toto evangelium ale konečně začínají přijímat i majitelé a management velkých firem, což Keboole otevírá obrovskou globální příležitost,” říká nově jmenovaný CEO Kebooly, Pavel Doležal.

V Americe máme už desítky klientů, včetně referencí od takových brandů jako je FireHouse Subs nebo CSC, což je dneska DXC. Nezačínáme tedy od nuly. Většina firem, které Keboolu zoufale potřebují, však o nás samozřejmě nikdy neslyšela. Můj cíl je to změnit,” doplnil Doležal.

Doležal založil a úspěšně prodal agenturu Ataxo nebo byl ředitelem produktu v internetové společnosti Atlas, součástí Kebooly je od roku 2014. Nyní se stává výkonným ředitelem Kebooly. Keboola provozuje a prodává univerzální cloudovou platformu na zpracování dat a analytiku – Keboola Connection. Právě o produkt samotný a jeho další rozvoj se nyní bude starat zakladatel Kebooly Petr Šimeček.

Pavel Doležal a Petr Šimeček

Trh s datovými nástroji roste, valná většina z nich je však specializovaná, Keboola si proto zvolila opačnou cestu – být univerzálním nástrojem umožňujícím propojit libovolné aplikace a databáze a v bezpečném prostředí se získanými daty pracovat.

Klienti integrační a analytický nástroj Keboola využívají nejčastěji na propojení dat z různých systémů, konsolidaci manažerského reportingu, marketingovou atribuci nebo jako datovou platformu pro jejich AI/Machine learning projekty. Z českých klientů Keboolu používají významní hráči v e-commerce (Rohlík, Heuréka, Lékárna.cz), retailu (Makro, Baťa, Sklizeno) i úspěšné startupy (productboard nebo Mana).

V Americe sídlí Keboola v Chicagu, státě Illinois. V tuto chvíli zde působí 7 členný tým, 2 accounti a 4 Business Development Professionals a právě Pavel, který se kvůli nové misi do Chicaga stěhuje i s rodinou.

Keboola v tuto chvíli v Chicagu sídlí ve známém coworkingovém centru WeWork, pro kterého v minulosti zároveň Keboola pracovala. Jedná se o v pořadí pátou pobočku Kebooly po domovské Praze, Londýně, Singapuru a kanadském Vancouveru.

Total
0
Shares
Další články