ClassDojo, největší americká školní aplikace, má vývoj v Česku. Už dva roky na něm pracuje STRV

STRV se pochlubilo, že spolupracuje na vývoji ClassDojo, největší americké aplikace spojující žáky, rodiče a učitele. Vývojářské studio, které sídlí v Praze a působí na americkém trhu, se vývoji startupu věnuje už dva roky, ale teprve teď mohlo svoje zapojení zveřejnit.

ClassDojo, které vyšlo z Imagine K12 spadajícího pod akcelerátor Y Combinator, se aktuálně používaná na polovině amerických škol.

Jde o komunikační platformu, určenou především pro „základní“ školy a menší děti. Nabízí propracovaný systém motivace žáků, možnost sdílení obsahu (třeba videí a fotografií z výuky), ale také možnost přímé komunikace mezi učitelem a rodičem. Rodiče mají v aplikaci přehled o aktivitách svého dítěte, učitelé zase unikátní nástroj odměňování žáků a reportování výsledků rodičům, žáci systém příšerek a ocenění pro motivaci.

classdojo_statistika

České zapojení do amerických škol

STRV se na ClassDojo podílí už dva roky. Konkrétně pracuje na vývoji aplikace pro iOS i Android společně s interním týmem, který sedí v San Francisku. Aktuálně se na vývoji podílí osm vývojářů STRV na plný úvazek.

„ClassDojo je v USA nejvýznamnější aplikací ve školství a my jsme neskutečně hrdí, že můžeme již přiznat, že se na projektu aktivně podílíme. Naším úkolem je pomoci urychlit vývoj internímu týmu a také zajišťovat bezpečnost a kompatibilitu aplikace na všech zařízeních,“ říká David Semerád, CEO STRV.

Popularitu ClassDojo potvrzuje ocenění Crunchies za nejlepší vzdělávací start-up, který firmy získala v roce 2015 od respektovaného serveru TechCrunch. Význam projektu může ilustrovat i skutečnost, že jedním z investorů je také spoluzakladatel Y Combinatoru Paul Graham.

STRV_classdojo_1

Z Česka do Californie

O STRV je v poslední době slyšet i v Česku, ale většinu projektů vyvíjí pro americký trh. Mezi jeho projekty patří Ordr a sociální síť Surge, dále firma spolupracuje na Rich Uncles (investiční platforma), Ripple (aplikace pro sdílení zpráv), StereoCast (živé záznamy z koncertů), Flip (obchod s teniskami) a Pura Scents (chytrý osvěžovač vzduchu).

Strategií firmy, kterou založili David Semerád, Lubo Smid, Pavel Zeifart a Martin Šťáva, je rapidní růst v USA (viz loňský rozhovor s Lubo Smidem), kam se vedení přesunulo roku 2012. Hlavní pobočkou je v současné době San Francisco, další kanceláře má v Los Angeles a New Yorku. Vývoj ale probíhá v Praze, kde sedí přes sto vývojářů a designérů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Milošem Endrlem

Počet 300 tisíc denních uživatelů aplikace Pool Live Tour na Facebooku a vysoce nadprůměrných 85 procent těch, kdo jí povolí přístup ke svému profilu, dělají ze společnosti Geewa Miloše Endrleho lídra českého herního trhu. Není divu, že v současnosti aktivně vyjednává s investory o druhém kole investic.
Přečtěte si více

Na Startup Summit zadarmo? Stačí pitchovat!

Konference Startup Summit 2015 si dala za úkol propojit osobnosti z velkých firem se startupy a navázat oboustranně prospěšnou spolupráci. Tomu má pomoci Startup Summit Pitch, ve kterém se utká 10 nejlepších startupů o zájem publika a panelu předních českých investorů. Pro ostatní startupy je ode dneška do konce měsíce k mání vstup se slevou čtyřicet procent.