Citationtech, nový globální startup Iva Lukačoviče?

Zakladatel Seznamu je již nějakou dobu spojen s poměrně tajemným projektem, k němuž se postupně přidávají další zaměstnanci. Přestože veřejně dostupných informací je po málu a Citationtech postrádá internetovou prezentaci, z inzerátů a dalších dostupných zdrojů lze vyvodit, že se jedná o globální startup a svou roli v něm budou hrát smartphony a tablety.

Pohled do obchodního rejstříku ukazuje ve vedení společnosti Citationtech dvě jména. Tím prvním je člen dozorčí rady Ivo Lukačovič, majitel Seznamu, druhým je člen představenstva Ondřej Procházka. Procházka dříve působil v Seznamu jako šéf vývoje a pracoval také v mediální společnosti CME a na české sociální síti Libimseti. Společnost má základní kapitál 2,9 milionu korun a jediným akcionářem je Lukačovičova kyperská firma HELIFREAK LIMITED, kterou již v minulosti použil pro kontrolu Seznamu.

Pohled na LinkedIn, kde má Citationtech svůj profil, už ukazuje jména tři. Kromě Procházky, který ve společnosti zastává funkci ředitele již od září 2011, jsou to ještě vývojáři Jakub Červený a Roman Dittrich. Červený je podle informací na svém profilu součástí projektu od letošního dubna, za sebou má mimo jiné angažmá ve studiu Bohemia Interactive nebo u výrobce navigačních systémů Dynavix. Dittrich se přidal v červnu, zkušenosti má například z KDV Czech a zaměřuje se na iOS.

Co je ale nejdůležitější, Citationtech v průběhu letošního roku na českém internetu zveřejnil několik pracovních inzerátů k pozicím na plný úvazek, které o něm prozrazují asi nejvíce. Zaměření na platformy Applu potvrzuje poptávka po vývojáři iPhone a iPad aplikací, u jiné pozice je zase výslovně uvedeno, že se jedná o “global startup”. Také požadavky zadavatele ukazují zájem o lidi se startupovým duchem, kteří budou mít schopnost přinášet nové originální nápady, vytvářet prototypy a dovést je až k použitelnému produktu.

Jinak je ale obtížné dohledat jakékoliv další informace. Web podle všeho neběží, zaregistrovaná je jen doména Citationtech.se, zatím však bez obsahu. Profily nenajdete ani na Facebooku, Twitteru nebo Google+, profil na SlideShare je prázdný a ani vyhledávače příliš nepomohou. Na Ondřeje Procházku jsme se přes obrátili s několika dotazy, zatím však zůstaly bez odpovědi.

mapa vazeb podle bizbiz.cz

Každopádně se zdá, že Lukačovič nakonec v internetovém světě přeci jen nebude podnikatelsky tak pasivní, jak mu je někdy přisuzováno. Škoda jen, že zatím nedokážeme přesně popsat ambice a zaměření celého projektu. Předpokládáme nicméně, že v dohledné době se dozvíme více – zatím si s námi můžete vesele zaspekulovat, proč se firma jmenuje zrovna Citationtech.

Total
0
Shares
Další články