Chytrý kartáček změří, jak si čistíte zuby. Získal investici 5 milionů dolarů

Chytrý kartáček Beam připojíte přes Bluetooth k mobilnímu telefonu a on vám bude měřit, jak často a jak dlouho si čistíte zuby. Na tenhle nápad společnost získala investici 5 milionů dolarů.

Pokud vás nebaví každodenní čistění zubů, možná máte špatný kartáček. Stejně jako je běhání pro spoustu lidí větší zábava, pokud si na telefonu vygenerují trasu, rychlost, spálené kalorie a další údaje, i čištění zubů může být zábavnější, pokud si o něm můžete ukládat data a vytvářet statistiky.

V kolik hodin jste si čistili zuby předevčírem? Jak dlouho si je obvykle čistíte ráno? Čistíte si je poctivě dvakrát denně, nebo některé dny vynecháváte? To všechno a ještě víc pomůže svým uživatelům odhalit nový chytrý kartáček Beam.

Ke kartáčku patří mobilní aplikace, která je zatím dostupná pro Android a iOS. Kartáček se při čištění připojí přes Bluetooth k mobilu, který poté zaznamenává údaje o vašich hygienických návycích v oblasti chrupu.

Společnost Beam Technologies, které za chytrým čištěním zubů stojí, již v roce 2012 získala investici 550 tisíc dolarů. Tuto investici nyní rozšiřuje o dalších 5 milionů dolarů od investiční Drive Capital z amerického Ohia. Peníze mají být použity na zvýšení počtu zaměstnanců (ze současných čtyř na devět až deset) a také na spolupráci se zubaři a pojišťovacími společnostmi, díky níž by se mohl kartáček Beam stát součástí některých wellness programů.

Pokud by vás snad kartáček zaujal, stojí zhruba 25 dolarů. Na trhu ale není sám, konkuruje dalším chytrým kartáčkům, například od společnosti Proctor & Gamble.

Total
0
Shares
Další články