Chytrá myšlenka: Akcelerační program Moravskoslezského kraje přijímá přihlášky, startupům rozdělí 300 tisíc

Lidé s chutí podnikat, začínající firmy a projekty postavené na využití chytrých technologií se mohou hlásit do akceleračního programu Chytrá myšlenka Moravskoslezského kraje. Získají dvouměsíční intenzivní byznys podporu, zázemí, know-how a pomoc od zkušenějších, aby svůj projekt rozvíjeli a prosadili se na trhu. Akcelerace začne v říjnu v Impact Hub Ostrava, registrovat se do programu je možné do 30. června. Chytrou myšlenku pořádá spolek Hub for Change s podporou Moravskoslezského kraje.

„Hledáme lidi s nápadem a odvahou, kteří mají chuť změnit prostředí kolem nás, svět a budoucnost. Vítaný je každý, kdo chce v našem kraji nastartovat podnikání, kdo začíná, nebo zrovna neví, kudy a jak dál. Microsoft i Apple začínaly v garáži. S námi můžete začít v příjemnějším prostředí Impact Hub Ostrava. Ověříte si, jestli máte šanci prosadit se, posunete se o krok nebo i několik mílových kroků dál,“ vyzývá Jakub Unucka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu a chytrý region.

Nejlepší projekty vzešlé z akcelerace si rozdělí 300 tisíc korun, které mohou použít na další rozvoj podnikání. V minulém roce akcelerací prošlo 10 projektů, 4 nejlepší získali po 100 tisících korunách. Uspěli projekty Dustee, FairBox, CodeFlow a Miomove.

„Lidé v akceleraci si nejvíce cení networkingu, kontaktů i pozornosti, kterou získají,“ popisuje Pavel Klučka, koordinátor programu za Impact Hub Ostrava. „Během akcelerace jsme formovali celý koncept FairBoxu. Díky mentorům a workshopům jsme se posunuli v tom, jak o produktu a jeho potenciálu přemýšlet,“ doplňuje Filip Žilka za projekt FairBox, originální poštovní krabice, ve které uvidíte zboží dřív, než ji rozbalíte.

„Bez akcelerace bychom to už dávno zabalili. Ale vyhráli jsme, získali jsme finance a máme za sebou první instalace našeho zařízení v Píšti, Ostravě-Porubě a Kroměříži,“ uvádí Nikola Carić, který stojí za projektem Dustee. Domácnostem i městům nabízí senzorický systém pro měření, vyhodnocení i predikci podmínek okolního prostředí.

Zaměření akcelerovaných projektů může být různorodé – mohou řešit environmentální témata, dopravu, veřejný prostor, energetiku, zdravotnictví, vzdělávání nebo i jiné služby a potřeby lidí, třeba životní styl nebo služby pro obyvatele měst a obcí.

Z projektů přihlášených do akcelerace do 30.6. vyberou experti 14 nápadů s největším potenciálem, které pak získají intenzivní podporu. Akcelerace začne ve dvou souběžných sledech v říjnu. Všechny akcelerované projekty se budou prezentovat v prosinci veřejnosti a porotě, která vybere 3 nejlepší získávající finanční podporu.

Podrobnosti o akceleraci včetně mentorů a důležitých informací i registračního formuláře jsou na www.chytramyslenka.cz.

Total
0
Shares
Další články